Merkel: UE potrzebuje więcej solidarności ws. migracji

(PAP/EPA/HAYOUNG JEON)
PAP / sz

Kanclerz Angela Merkel powiedziała w PE w Strasburgu, że UE potrzebuje większej solidarności w sprawie migracji. Jej zdaniem Wspólnota musi wypracować "wspólną odpowiedzialność" w radzeniu sobie z tym problemem.

We wtorek w Parlamencie Europejskim niemiecka kanclerz przedstawia swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej w debacie z europosłami i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

"W czasie kryzysu europejskiego (migracyjnego - PAP) musieliśmy pokonać wiele przeszkód, aby znaleźć wspólne rozwiązanie. Udało nam się to. Natomiast jeśli chodzi o uchodźców i migrację, to Europa nie jest tak zjednoczona, jak bym sobie tego życzyła" - powiedziała.

Dodała, że zgadza się co do tego, że potrzebna jest wspólna straż graniczna. "Propozycje KE co do Frontexu są dobre" - wskazała. Propozycje te zakładają zwiększenie roli agencji w zarządzaniu granicami.

Merkel powiedziała też, że UE potrzebuje również wspólnego europejskiego systemu azylowego. Dodała, że w kwestii migracji UE musi wypracować "wspólną odpowiedzialność", bo inaczej nie uda się jej stawić czoła problemowi uchodźców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Merkel: UE potrzebuje więcej solidarności ws. migracji
Komentarze (2)
MR
Maciej Roszkowski
14 listopada 2018, 20:16
A Europa proszę Pani Kanclerz potrzebuje solidarności na rynku paliw.
14 listopada 2018, 19:37
"Walczę, aby panować - pracuję, aby nie umierać. (umiera europa jest jak stara babcia - Franciszek) " Praca rozumiana jako jedna z odmian walki ustanawia swoiste więzi między współpracownikami. Są to w istocie więzi panowania i poddania. Aby Walczyć trzeba ZJEDNOCZYĆ WSZYSTKIE SIŁY, trzeba się poddać pod JEDNOLITY ROZKAZ. Poddajć sie pod jednolity rozkaz, uzyskuję prawo do rozkazywania innym (niczym król europy z nadania)Stąd dopiero, z owego paddania, wyłania się moja natura. Bo człowiek jest dla tej ideologii pracy (pzepisuję to z perspektywy długiego życia i pracy na zachodzie)czystym tworzywem, dopiero praca UCZŁOWIECZA CZŁOWIEK. Wchodząc w ujednolicony system pracy społecznej jako jeden z kwantów siły, jako najdoskonalsza siła wytwórcza (prędkość numer jeden, jako aktywista którego jedynym zadaniem jest działać - dopiero wtedy człowiek steje się sobą. Istota człowieka w tym ujęciu utożsamia się z całokształtem stosunków społecznych, poza tym człowiek jest niczym" tyle pisał Tischer i dzięki Bogu, że ta Europa nie mówi jedym głosem, że Polska odnosi różne pomysły do swojego bytu itd.,