Merkel: UE potrzebuje więcej solidarności ws. migracji

Merkel: UE potrzebuje więcej solidarności ws. migracji
(PAP/EPA/HAYOUNG JEON)
PAP / sz

Kanclerz Angela Merkel powiedziała w PE w Strasburgu, że UE potrzebuje większej solidarności w sprawie migracji. Jej zdaniem Wspólnota musi wypracować "wspólną odpowiedzialność" w radzeniu sobie z tym problemem.

We wtorek w Parlamencie Europejskim niemiecka kanclerz przedstawia swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej w debacie z europosłami i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

DEON.PL POLECA"W czasie kryzysu europejskiego (migracyjnego - PAP) musieliśmy pokonać wiele przeszkód, aby znaleźć wspólne rozwiązanie. Udało nam się to. Natomiast jeśli chodzi o uchodźców i migrację, to Europa nie jest tak zjednoczona, jak bym sobie tego życzyła" - powiedziała.

Dodała, że zgadza się co do tego, że potrzebna jest wspólna straż graniczna. "Propozycje KE co do Frontexu są dobre" - wskazała. Propozycje te zakładają zwiększenie roli agencji w zarządzaniu granicami.

Merkel powiedziała też, że UE potrzebuje również wspólnego europejskiego systemu azylowego. Dodała, że w kwestii migracji UE musi wypracować "wspólną odpowiedzialność", bo inaczej nie uda się jej stawić czoła problemowi uchodźców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Merkel: UE potrzebuje więcej solidarności ws. migracji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.