Miedwiediew gratuluję Putinowi powrotu

Miedwiediew gratuluję Putinowi powrotu
(fot. EPA/Dmitrij Astachow)
PAP / drr

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew pogratulował w czwartek premierowi Władimirowi Putinowi wyboru na najwyższy urząd w państwie. Ten ze swej strony poinformował, że w najbliższych dniach przystąpi do konsultacji w sprawie sformowania nowego rządu.

Miedwiediew i Putin spotkali się w kurorcie narciarskim Krasnaja Polana, 40 km od Soczi, nad Morzem Czarnym.

- Rezultat (wyborów prezydenckich) jest absolutnie przekonujący. Dowodzi, że nasi obywatele mają zaufanie do kursu, którym podążało nasze państwo w ostatnich latach - oświadczył ustępujący prezydent.

Natomiast prezydent-elekt zadeklarował, że "jako osoba ponadpartyjna" będzie "pracować w interesie całego narodu rosyjskiego, nie bacząc na partyjne preferencje". Przekazał też, że w najbliższych dniach przystąpi do konsultacji w sprawie sformowania nowego rządu.

Wcześniej Putin niejednokrotnie deklarował, że misję utworzenia nowego gabinetu zamierza powierzyć Miedwiediewowi.

Inauguracja nowego prezydenta odbędzie się 7 maja. Po zaprzysiężeniu Putin złoży dymisję dotychczasowego rządu. Formalnie - na swoje ręce.

Miedwiediew i Putin przebywają w Krasnej Polanie od środy. W środowy wieczór dołączył do nich były premier Włoch Silvio Berlusconi, który przyleciał do Soczi, aby osobiście pogratulować swojemu rosyjskiemu przyjacielowi powrotu na Kreml.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Miedwiediew gratuluję Putinowi powrotu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.