Miliony osób w lockdownie i największa liczba nowych zakażeń w Australii

Miliony osób w lockdownie i największa liczba nowych zakażeń w Australii
Zdjęcie ilustracyjne. Zdj. oleksandrberezko/depositphotos.com
PAP/tkb

W Australii 7 sierpnia zanotowano największą w tym roku liczbę nowych przypadków Covid-19 - 361. Ponad 15 mln mieszkańców wyspy jest objętych surowym lockdownem - poinformowała Agencja Reutera. Zmarło pięć osób zainfekowanych koronawirusem.

Lockdownem objęte są trzy najliczniejsze stany Australii: Wiktoria, Queensland i Nowa Południowa Walia, gdzie odnotowano najtragiczniejszy od początku pandemii bilans 319 przypadków SARS-CoV-2 w ciągu doby.

"Obserwujemy, że niektórzy ludzie po prostu się nie stosują do przepisów" - tłumaczy Brad Hazzard minister zdrowia Nowej Południowej Walii, najliczniejszego stanu w kraju. "Zostańcie w domu i zaszczepcie się" - dodaje.

W stanie Wiktoria zanotowano najwyższy dzienny przyrost przypadków, w sobotę było ich 29. Stan pozostaje w szóstym już od początku pandemii lockdownie. Premier Wiktorii Dan Adrews apeluje, by mieszkańcy stosowali się do przepisów sanitarnych, a także, by nie opuszczali domów, jeśli nie jest to konieczne. Wyłączenie obejmuje wyjście do pracy, po zakupy, na szczepienie, dopuszczalne są też dwie godziny aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Queensland z 13 przypadkami odnotowanymi w sobotę już w niedzielę planuje zniesienie obostrzeń, ale tylko w niektórych częściach stanu, jeśli sytuacja się nie pogorszy.

W Australii od początku pandemii zarejestrowano łącznie 36 tys. przypadków Covid-19 oraz 937 zgonów. Pomimo niewielkiej skali pandemii kraj zmaga się z niskim poziomem zaszczepienia. W pełni zaszczepionych jest obecnie 20 proc. mieszkańców Australii powyżej 16 roku życia.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski
23,94 zł
39,90 zł

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Skomentuj artykuł

Miliony osób w lockdownie i największa liczba nowych zakażeń w Australii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.