MŚ - wszyscy Polacy przebrnęli kwalifikacje

MŚ - wszyscy Polacy przebrnęli kwalifikacje
(fot. PAP/Grzegorz Momot )
PAP / slo

Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła przebrnęli kwalifikacje i wystąpią w czwartkowym konkursie skoków narciarskich o mistrzostwo świata na dużym obiekcie w Predazzo. Pewny udziału w zawodach, dzięki wysokiemu miejscu w Pucharze Świata, był Kamil Stoch.

Najlepszy z biało-czerwonych był Kot. 121 m dało mu szóste miejsce. Kubacki był 13. a Żyła 16., obaj uzyskali po 118 m. Kwalifikacje wygrał Austriak Wolfgang Loitzl - 125 m.

- Cel pozostaje ten sam, czyli miejsce w pierwszej dziesiątce. Stać mnie na to, by go zrealizować. Muszę tylko wyeliminować drobne błędy, które jednak zawsze kosztują mnie kilka metrów - dodał Kot.

W kwalifikacjach o 40 miejsc rywalizowało 53 skoczków. Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej PŚ, w tym Stoch, miała udział zagwarantowany. Mimo to Polak pojawił się na rozbiegu, uzyskał 125 m. Z tego grona lepszy był tylko Słoweniec Peter Prevc - 126 m.

- Nie mam się już co czaić. Niepowodzenie na średniej skoczni dużo mnie nauczyło. Plan jest prosty. Jutro po prostu muszę odpalić wszystko co mam najlepsze - podkreślił Stoch.

Początek pierwszej serii czwartkowych zawodów zaplanowano na godz. 17. Tytułu sprzed dwóch lat z Oslo broni Austriak Gregor Schlierenzauer.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MŚ - wszyscy Polacy przebrnęli kwalifikacje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.