"NATO wzmocni obecność na wschodniej flance"

"NATO wzmocni obecność na wschodniej flance"
(fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)
PAP / kw

Ministrowie obrony państw NATO mają podjąć decyzję o wzmocnieniu obecności na wschodniej flance - zapowiedział we wtorek sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

W środę i czwartek w kwaterze głównej NATO odbędzie się spotkanie ministrów obrony państw członkowskich. "Spodziewam się, że ministrowie zgodzą się na wzmocnienie naszej wysuniętej obecności we wschodniej części Sojuszu. Pozwoli to wzmocnić naszą wspólną obronę" - powiedział Stoltenberg na konferencji prasowej.

Pragnący zachować anonimowość urzędnik kwatery głównej powiedział dziennikarzom, że wzmocniona, wysunięta obecność na wschodzie będzie międzynarodowa i rotacyjna, a także "uzupełniana ćwiczeniami" i "wspierana przez konieczne struktury logistyczne".

Stoltenberg zwrócił uwagę na ubiegłotygodniową zapowiedź USA ws. zwiększenia wydatków na obecność wojskową w Europie.

DEON.PL POLECA

"To sfinansuje trwałą, rotacyjną obecność w powietrzu, na lądzie i na morzu, więcej szkoleń i ćwiczeń oraz więcej sprzętu i zapasów w magazynach. Będzie to finansować kolejne inwestycje w infrastrukturę, taką jak lotniska, centra szkoleniowe i poligony. To będzie dalszy wzrost wysuniętej obecności NATO" - powiedział Stoltenberg.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"NATO wzmocni obecność na wschodniej flance"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.