"Nie dla znaku równości między imigracją i terroryzmem"

"Nie dla znaku równości między imigracją i terroryzmem"
(fot. PAP / EPA / MOHAMMED SABER)
3 lata temu
PAP / ml

Stawianie znaku równości między imigracją i terroryzmem jest błędne i niedopuszczalne - oświadczył w niedzielę szef MSW Włoch Marco Minniti. Według agencji Ansa słowa te brzmią jak wyraźna i jednoznaczna odpowiedź na politykę prezydenta USA Donalda Trumpa.

Podczas zjazdu przedstawicieli rządzącej centrolewicowej Partii Demokratycznej w Rimini minister spraw wewnętrznych powiedział: "Bądźmy ostrożni. Najgorszą rzeczą jest wsadzanie wszystkiego do jednego worka".
"Niezadowolenie i marginalizacja stają się żyzną ziemią dla terroryzmu" - zauważył następnie Minniti.
Wyraził również przekonanie, że konieczne jest znaczne skrócenie czasu rozpatrywania we Włoszech wniosku o przyznanie statusu uchodźcy. Zdaniem ministra 2 lata, ile trwa to obecnie, to zdecydowanie za długo, gdyż wprowadza utrudnienia w systemie przyjmowania migrantów.
"Potrzebne są zmiany legislacyjne i wzrost środków finansowych dla komisji, które rozpatrują wnioski, zaś czas ten należy drastycznie skrócić" - mówił szef włoskiego MSW.
Wyjaśnił, że przygotowywany przez jego resort plan zmian polityki imigracyjnej przewiduje też podpisanie porozumienia ze wspólnotami muzułmańskimi we Włoszech w sprawie wyznaczenia oficjalnych meczetów i ośrodków kultu, a także konieczności wygłaszania w nich kazań po włosku.
Plan zakłada również przyspieszenie i usprawnienie procedury wydalania nielegalnych imigrantów - przypomniał minister spraw wewnętrznych. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Nie dla znaku równości między imigracją i terroryzmem"
Komentarze (1)
Lucjan Drobosz
Lucjan Drobosz
29 stycznia 2017, 23:06
"...słowa te brzmią jak wyraźna i jednoznaczna odpowiedź na politykę prezydenta USA Donalda Trumpa." Ale też i politykę 'polskich chrześcijan'.

Skomentuj artykuł

"Nie dla znaku równości między imigracją i terroryzmem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.