Niemcy: strajk na lotniskach, odwołano blisko 650 lotów

Niemcy: strajk na lotniskach, odwołano blisko 650 lotów
(fot. EPA/CLEMENS BILAN)
PAP / psd

Z powodu rozpoczętego w poniedziałek rano strajku personelu naziemnego na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie odwołanych zostało blisko 650 lotów. Akcja protestacyjna, do której wezwał związek zawodowy branży usługowej Verdi, potrwa do wtorku rano.

Strajk rozpoczął się o godz. 4 w poniedziałek i ma zakończyć się o godz. 5 we wtorek. Uczestniczy w nim 2 tys. pracowników zatrudnionych m.in. przy rozładunku bagaży.

Liczba anulowanych lotów może się jeszcze powiększyć.

Związkowcy domagają się podwyżki płac o jedno euro - do 12 euro za godzinę.

DEON.PL POLECA

Rzecznik związku Verdi Andreas Splanemann powiedział wcześniej agencji dpa, że pracodawcy nie złożyli związkowcom żadnej nowej oferty. "Dlatego strajk jest koniecznością" - zaznaczył związkowiec.

Poprzedni strajk trwał od piątku rano do soboty rano. Na obu lotniskach odwołano wówczas ponad 670 lotów. Dzień strajku kosztuje port i przewoźników 25 mln euro.

W przeprowadzonym tydzień temu głosowaniu za strajkiem opowiedziało się 98,6 proc. pracowników. Firmy zajmujące się odprawą pasażerów i bagażu zostały w 2008 roku sprywatyzowane, co spowodowało pogorszenie warunków płacowych zatrudnionych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy: strajk na lotniskach, odwołano blisko 650 lotów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.