Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?
(fot. EPA/Justin Lane)
7 lat temu
PAP / drr

MSZ poinformowało we wtorek, że jednym z celów naszej dyplomacji podczas 67. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych jest promocja kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-19. Minister Radosław Sikorski spotka się w Nowym Jorku m.in. z Hillary Clinton.

Sikorski weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE z amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton oraz "spotkaniu transatlantyckim" z udziałem szefowej amerykańskiej dyplomacji i ministrów spraw zagranicznych NATO.

Sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych odbywa się między 25 a 29 września w Nowym Jorku. Polskiej delegacji przewodniczy prezydent Bronisław Komorowski; jej członkiem jest minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Jak poinformowało MSZ, jednym z celów naszej dyplomacji podczas debaty generalnej 67. sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ jest promocja kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na lata 2018-19.

MSZ podkreśliło w komunikacie, że doroczna debata generalna Zgromadzenia Ogólnego NZ jest okazją do dialogu na temat najważniejszych problemów międzynarodowych, zarówno w dziedzinie bezpieczeństwa i pokoju na świecie, jak i spraw społecznych i gospodarczych.

- Ważnym elementem wizyty szefa polskiej dyplomacji będą także spotkania dwu i wielostronne z udziałem ministrów spraw zagranicznych członków NZ. Minister spotka się m.in. z szefami dyplomacji Angoli, Chile, Kolumbii i Senegalu, weźmie udział w spotkaniu Grupy Przyjaciół Europy oraz będzie gościem Henry’ego Kissingera oraz kilku mediów amerykańskich - podkreślił resort.

Sikorski spotka się również z przedstawicielami środowisk polonijnych w USA; przy tej okazji wręczy honorowe odznaki "Bene Merito".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.