Rosja odpowie na kolejne sankcje USA

Rosja odpowie na kolejne sankcje USA
(fot. Axel Axel / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
PAP / pk

Postępowanie USA stawia pod znakiem zapytania współpracę ws. Iranu i Syrii, a Rosja odpowie na nowe sankcje wprowadzone przez Waszyngton wobec kolejnych obywateli Rosji oskarżanych o łamanie praw człowieka - głosi wydany we wtorek komunikat MSZ Rosji.

- Jak to Waszyngton mógł już poprzednio zauważyć, nie zostawiamy takich wrogich działań bez odpowiedzi - napisano w komunikacie ministerstwa, który jest reakcją na poniedziałkową decyzję Departamentu Stanu oraz ministerstwa skarbu USA.

DEON.PL POLECA
Dodały one cztery nazwiska do tzw. listy Magnitskiego, czyli listy rosyjskich funkcjonariuszy państwowych oskarżanych o łamanie praw człowieka, w tym bezpośrednio zamieszanych w sprawę Magnitskiego.

- Działania podejmowane przez USA stawiają pod znakiem zapytania dalszą dwustronną współpracę (Rosji i USA) w takich kwestiach jak irański program nuklearny czy kryzys w Syrii oraz inne poważne problemy międzynarodowe - głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ.

DEON.PL POLECA

Na najnowszej czarnej liście władz amerykańskich znaleźli się m.in. zastępca prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej Wiktor Grin oraz śledczy Andriej Stryżow, zamieszani w sprawę rosyjskiego adwokata Siergieja Magnitskiego, który zmarł w 2009 roku w areszcie.

W sumie amerykańskie sankcje wynikające z przyjętej przez Kongres "ustawy Magnitskiego" nałożono na 34 osoby; objęto je zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych, a ich ewentualne aktywa w USA zamrożono.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rosja odpowie na kolejne sankcje USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.