Rosyjskie okręty ćwiczą w kanale La Manche

Rosyjskie okręty ćwiczą w kanale La Manche
(fot. edenis32 / Foter / CC BY-NC-ND)
PAP / ptsj

Eskadra rosyjskich okrętów wojennych prowadzonych przez niszczyciel "Siewieromorsk" weszła do kanału La Manche, by przeprowadzić ćwiczenia - poinformowała w piątek służba prasowa rosyjskiej Floty Północnej.

"Dziś eskadra okrętów bojowych i pomocniczych jednostek pływających z niszczycielem "Siewieromorsk" na czele przeszła najwęższą część kanału La Manche, Cieśninę Kaletańską, i weszła do zatoki Sekwany" - powiadomiła Flota Północna.

DEON.PL POLECA
Poinformowała, że z racji niepogody podjęto decyzję o przeczekaniu sztormu na neutralnych wodach zatoki Sekwany.

Podczas przejścia przez Morze Północne załogi wielkiego okrętu do zwalczania łodzi podwodnych "Siewieromorsk", okrętu desantowego "Aleksandr Otrakowskij", a także tankowca "Dubna" i holownika ratunkowego Sb-406 przećwiczyły pokonywanie wąskich przejść w trudnych warunkach hydrometeorologicznych i przy intensywnej żegludze - pisze agencja RIA-Nowosti. W czasie postoju załogi miały przećwiczyć kompleks działań w walce z podwodnymi siłami dywersyjnymi, przeprowadzić treningi ratowania okrętu, w tym na wypadek pożaru.

Eskadra jednostek rosyjskiej Floty Północnej wyszła ze swej głównej bazy w mieście Siewieromorsk w obwodzie murmańskim 20 listopada. Do piątku przemierzyła ponad 1 700 mil, z czego część w warunkach sztormowych - pisze rosyjska agencja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosyjskie okręty ćwiczą w kanale La Manche
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.