Siły rządowe zaciskają pierścień wokół Doniecka

Siły rządowe zaciskają pierścień wokół Doniecka
(fot. EPA/Evert-Jan Daniels)
5 lat temu
PAP / kn

Ukraińskie siły rządowe zaciskają pierścień okrążenia wokół milionowego Doniecka i 250-tysięcznej Gorłówki na wschodzie kraju, które kontrolowane są przez separatystów prorosyjskich - przekazała w środę Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.

Wojsko i Gwardia Narodowa zajęły położone pod Donieckiem miasteczko Awdijiwka, a lotnictwo zbombardowało stanowiska rebeliantów pod 300-tysięczną Makiejewką, także w okolicach Doniecka, niszcząc umocnienia i sprzęt wojskowy - powiedział na konferencji prasowej rzecznik RBNiO Andrij Łysenko.
Według jego relacji siły ukraińskie prowadzą walki na kilku kierunkach, spychając rebeliantów w głąb opanowanego przez nich terytorium, które obejmuje północno-wschodnią część obwodu donieckiego i południowo-wschodnie rejony obwodu ługańskiego.
W miejscowościach, wokół których trwają walki są poważne problemy z zaopatrzeniem, wodą i energią elektryczną. Władze 450-tysięcznego Ługańska oświadczyły w środę, że 85 procent mieszkańców od dwóch dób nie ma światła, co grozi miastu katastrofą.
"Jeśli dostawy energii nie zostaną wznowione przy tak wysokiej temperaturze przepadną zapasy żywności. Prądu nie mają stacje wodociągowe, a to oznacza, że ludzie nie otrzymują wody. Są ogromne problemy z telefonią komórkową, do niektórych dzielnic w ogóle nie można się dodzwonić" - zaalarmowała rada miejska Ługańska. W środę w godzinach popołudniowych temperatura powietrza wynosiła w Ługańsku 32 stopnie Celsjusza.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Siły rządowe zaciskają pierścień wokół Doniecka
Komentarze (2)
jazmig jazmig
jazmig jazmig
31 lipca 2014, 06:09
[url]https://www.youtube.com/watch?v=WWj9lI7HQ3E[/url] [url]https://www.youtube.com/watch?v=i36q_bvpW34#t=36[/url]
J
jazmigova
31 lipca 2014, 09:42
Dzięki jazmig za linki. Straszne rzeczy robią ci prorosyjscy terroryści i ich herszt Putin. I jeszcze wmawiają, że to nie oni... 

Skomentuj artykuł

Siły rządowe zaciskają pierścień wokół Doniecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.