Spotkanie prezydenta Obamy z Donaldem Trumpem w czwartek

Spotkanie prezydenta Obamy z Donaldem Trumpem w czwartek
(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
PAP / sz

Spotkanie zwycięzcy wtorkowych wyborów prezydenckich Donalda Trumpa z prezydentem USA Barackiem Obamą odbędzie się w czwartek w Gabinecie Owalnym o godz. 11.00 czasu miejscowego (17.00 w Polsce) - poinformował Biały Dom.

Wcześniej w środę Barack Obama złożył gratulacje Donaldowi Trumpowi.

- Zapewnienie płynnego przekazania władzy jest jednym z głównych priorytetów, które prezydent określił na początku roku, i spotkanie z prezydentem elektem jest tego kolejnym etapem - napisano w okolicznościowym oświadczeniu Białego Domu. W komunikacie poinformowano też, że Obama wyraził w rozmowie z Trumpem "podziw dla solidnej kampanii, którą prowadził on w całym kraju".

W ciągu najbliższych kilku dni rozpocznie się też seria spotkań z udziałem byłych i obecnych pracowników amerykańskich służb specjalnych, które mają na celu zaznajomienie prezydenta-elekta Donalda Trumpa z przeszłymi i aktualnie prowadzonymi operacjami wywiadowczymi, metodami pracy służb specjalnych, w tym - także tymi służącymi pozyskiwaniu informacji poprzez podsłuch i śledzenie aktywności w internecie.

DEON.PL POLECA

Donald Trump będzie otrzymywał ten sam zestaw informacji tajnych i poufnych, jaki trafia obecnie na biurko obecnego gospodarza Białego Domu.

Szkolenie prezydenta-elekta i zorganizowanie dla nie niego specjalnych briefingów jest zadaniem, za które odpowiada dyrektor Wywiadu Narodowego (DNI) stojący na czele Wspólnoty Wywiadowczej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie prezydenta Obamy z Donaldem Trumpem w czwartek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.