Syria: Saudowie przekażą broń rebeliantom

Syria: Saudowie przekażą broń rebeliantom
(fot. PAP/EPA/SAUDI PRESS AGENCY / HANDOUT)
4 lata temu
PAP / kw

Szef saudyjskiego MSZ Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" zapowiedział w piątek, że jego kraj dostarczy umiarkowanej opozycji w Syrii rakiety ziemia-powietrze, co pozwoli na zmianę układu sił w rejonie walk.

"Tak" - odpowiedział Dżubeir na pytanie "Spiegla", czy opowiada się za wyposażeniem syryjskich rebeliantów w rakiety ziemia-powietrze.

"Uważamy, że dostawa rakiet ziemia-powietrze zmieni układ sił w Syrii. (Rakiety) umożliwią umiarkowanej opozycji wyłączenie z pola walki śmigłowców i samolotów rządu, który ostrzeliwuje powstańców używając broni chemicznej i bombarduje" - wyjaśnił szef saudyjskiej dyplomacji. Jak dodał, w przeszłości rakiety zmieniły układ sił w Afganistanie.

"Należy być jednak bardzo ostrożnym, aby tego rodzaju broń nie dostała się w niepowołane ręce" - zastrzegł Dżubeir.

Jego zdaniem decyzję o uzbrojeniu rebeliantów w rakiety powinna podjąć cała międzynarodowa koalicja, a nie tylko Arabia Saudyjska.

Zdaniem saudyjskiego ministra stosunki jego kraju z Rosją są - z wyjątkiem różnicy zdań w sprawie Syrii - "bardzo dobre". "Około 20 milionów rosyjskich obywateli jest muzułmanami" - zauważył Dżubeir, dodając, że oba kraje walczą z terroryzmem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Syria: Saudowie przekażą broń rebeliantom
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Syria: Saudowie przekażą broń rebeliantom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.