"Ten dekret zmieni rynek izraelskiej mody." Izrael zakazuje handlu futrami

"Ten dekret zmieni rynek izraelskiej mody." Izrael zakazuje handlu futrami
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Maslov Dmitry / Depositphotos.com
2 tygodnie temu
PAP/mł

"Przemysł futrzarski powoduje u zwierząt niewyobrażalne cierpienia i ten dekret zmieni rynek izraelskiej mody, przystosowując go do norm środowiskowych" - powiedziała izraelska minister środowiska, Gila Gamliel.

Izrael w środę dekretem zakazał handlu naturalnymi futrami na potrzeby branży mody, stając się pierwszym krajem, który wprowadził tak rygorystyczne przepisy - poinformowało ministerstwo środowiska. Zakaz wejdzie w życie za pół roku.

 

"Handel futrami zwierzęcymi, import i eksport będą zakazane, poza potrzebami związanymi z badaniami, edukacją i niektórymi tradycjami religijnymi" - poinformowało ministerstwo w komunikacie. Użycie futra do zrobienia kapelusza (sztrajmł), noszonego przez ultraortodoksyjnych Żydów, pozostanie więc dozwolone.

Ministerstwo środowiska opublikowało także list od Jane Halevy-Moreno, dyrektorki Międzynarodowej Koalicji Przeciwko Futrom (IAFC), w którym uznała ona dekret za "gest historyczny". "Izrael jest pierwszym na świecie krajem, który zamyka drzwi przed tym okrutnym przemysłem" - napisała Halevy-Moreno.

Izrael już w 1976 roku zakazał hodowli zwierząt na futra.

Wiele krajów na świecie wprowadziło dotąd częściowe zakazy handlu futrami, zwłaszcza zagrożonych gatunków takich jak foki. Całkowity zakaz handlu futrami wszedł w życie jedynie w kilku miastach, takich jak Sao Paulo w Brazylii, czy w amerykańskim stanie Kalifornia. Indie zakazały jedynie handlu skórami norek, lisów i szynszyli. 

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk
22,55 zł
32,22 zł

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

"Ten dekret zmieni rynek izraelskiej mody." Izrael zakazuje handlu futrami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.