Wiceprezydent Turcji: izraelska operacja w Rafah to zbrodnia wojenna

Wiceprezydent Turcji: izraelska operacja w Rafah to zbrodnia wojenna
Lekarz w szpitalu w Rafah zakłada protezę 14-letniej Palestynce Malak Al-Ghoul. Fot. EPA / PAP
PAP / mł

Izraelska operacja w Rafah na południu Strefy Gazy, która jest kontynuowana po zgodzeniu się przez Hamas na warunki zawieszenia broni, to kolejna zbrodnia wojenna Izraela - oświadczył we wtorek wiceprezydent Turcji Cevdet Yilmaz.

"Prowadząc atak lądowy na Rafah, zaledwie na następny dzień po przyjęciu przez Hamas propozycję Kataru i Egiptu dotyczącą rozejmu, Izrael dodał kolejną do zbrodni wojennych, które popełnił na terytoriach palestyńskich od 7 października" - oznajmił wiceprezydent, cytowany przez agencję Reutera.

DEON.PL POLECA

Dodał, że Ankara będzie nadal dążyć do tego, by władze Izraela zostały prawnie ukarane.

W ubiegłym tygodniu szef MSZ Turcji Hakan Fidan oświadczył, że jego kraj dołącza do sprawy wniesionej do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości przez RPA, która zarzuca Izraelowi, że dokonuje ludobójstwa na ludności palestyńskiej w Strefie Gazy.

We wtorek rano izraelskie wojsko powiadomiło o przejęciu operacyjnej kontroli nad palestyńską stroną przejścia granicznego w Rafah. Siły specjalne sprawdzają teren - przekazano. Jak dodano, izraelskie siły od nocy prowadzą działania w wyznaczonym obszarze wschodniego Rafah, z którego ewakuowała się większość ludzi i niektóre organizacje międzynarodowe.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magda Knedler

W świecie, gdzie śmierć wydaje się nadzieją, ocalić może tylko przyjaźń

W otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady zawiązuje się kobieca więź. Trwalsza od obozowych murów. Silniejsza od brutalnych uderzeń. Maria, Sabina, Bente i Helga –...

Skomentuj artykuł

Wiceprezydent Turcji: izraelska operacja w Rafah to zbrodnia wojenna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.