Papież na Światowy Dzień Środowiska: potrzebna ekologia człowieka

Papież na Światowy Dzień Środowiska: potrzebna ekologia człowieka
PAP/kb

W sobotę obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska. Z tej okazji papież Franciszek stwierdził, że potrzebna jest "integralna ekologia człowieka", która przekształci styl życia i relacje z zasobami Ziemi.

Przesłanie papieża opublikowano na jego profilu na Twitterze. Watykan zamieścił następujący tweet ze słowami Franciszka:

"Potrzebujemy integralnej ekologii człowieka, która przekształci nasze style życia, naszą relację z zasobami ziemi; która zajmie się nie tylko problemami środowiskowymi, ale człowiekiem w całości, odpowiadając na wołanie biednych."

DEON.PL POLECA

Światowy Dzień Środowiska 5 czerwca ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku.

W piątek papież wystosował ekologiczne przesłanie z okazji inauguracji ONZ-wskiej Dekady Odnowy Ekosystemów. Zaapelował w nim o "poczucie odpowiedzialności wobec nas samych, wobec bliźniego, wobec natury i Stwórcy."

"Mamy niewiele czasu do dyspozycji, naukowcy mówią: 10 lat, by przywrócić ekosystem, co oznaczać będzie integralne wznowienie naszych relacji z naturą."

Franciszek wyraził nadzieję, że konferencja klimatyczna COP26 w listopadzie w Glasgow przyniesie oczekiwane odpowiedzi dotyczące ratowania ekosystemów dzięki zdecydowanym działaniom.

Konieczne jego zdaniem jest przemyślenie zasad gospodarki.

"Degradacja ekosystemu jest wyraźnym rezultatem dysfunkcji gospodarczych" - ocenił papież.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież na Światowy Dzień Środowiska: potrzebna ekologia człowieka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.