Tokio - trzy przypadki COVID-19 w piłkarskiej reprezentacji RPA

Tokio - trzy przypadki COVID-19 w piłkarskiej reprezentacji RPA
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / jb

W piłkarskiej reprezentacji Republiki Południowej Afryki, przygotowującej się do igrzysk w Tokio, stwierdzono po przybyciu na miejsce trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Dwa z nich dotyczą zawodników. Ekipa z RPA już 22 lipca ma rozegrać pierwszy mecz - z Japonią.

 

Pozytywny wynik testu uzyskali po przybyciu do Tokio piłkarze Thabiso Monyane i Kamohelo Mahlatsi oraz analityk wideo zespołu - Mario Masha.

Informację potwierdził Mxolisi Sibam, team menedżer reprezentacji RPA. Jak dodał, zespół został poddany kwarantannie do czasu uzyskania pozwolenia na treningi, czekając na wyniki kolejnych testów.

"Ta niefortunna sytuacja sprawiła, że nie mogli przeprowadzić wieczorem (miejscowego czasu - PAP) naszej pierwszej intensywnej sesji treningowej" - dodał.

RPA już 22 lipca, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem igrzysk, ma zagrać z gospodarzami. W grupie A występują również Francja i Meksyk.

Wcześniej w niedzielę MKOl przekazał, że wśród zawodników przybyłych już do wioski olimpijskiej w Tokio wykryto właśnie dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ
23,03 zł
32,90 zł

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Tokio - trzy przypadki COVID-19 w piłkarskiej reprezentacji RPA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.