Tokio - 1000 dni do rozpoczęcia letnich Igrzysk Olimpijskich 2020

Tokio - 1000 dni do rozpoczęcia letnich Igrzysk Olimpijskich 2020
(fot. PAP / EPA / FRANCK ROBICHON)
PAP / ml

Dokładnie 1000 dni pozostało do rozpoczęcia letnich igrzysk Tokio 2020. Z tej okazji w stolicy Japonii odbyła się w sobotę specjalna ceremonia, podczas której zaprezentowano m.in. wchodzące do olimpijskiego programu nowe konkurencje.

"Igrzyska mają w sobie moc spełniania dziecięcych marzeń, a także utrzymywania pokoju w społeczeństwie" - powiedział przewodniczący Japońskiego Komitetu Olimpijskiego Takeda.

Uroczystość przyciągnęła ok. 15 tysięcy osób, które mogły zobaczyć pokazy meczów koszykówki 3x3 i popisy deskorolkowców. W Tokio medale po raz pierwszy zostaną także rozdane w karate, wspinaczce sportowej i surfingu. Do programu wrócił natomiast baseball i jego kobieca odmiana - softball.

Choć organizatorzy są chwaleni prze Międzynarodowy Komitet Olimpijski za postępy w przygotowaniach, to mają też pewne problemy. Najpoważniejszym jest znaczny wzrost kosztów, w stosunku do planowanego. Kiedy cztery lata temu Tokio wybrano gospodarzem igrzysk, budżet szacowano na 6,6 mld dolarów. Obecna prognoza jest jednak blisko dwa razy większa, a MKOl obawiając się braku chętnych do organizacji kolejnych olimpijskich zmagań, zachęca do szukania oszczędności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tokio - 1000 dni do rozpoczęcia letnich Igrzysk Olimpijskich 2020
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.