USA: rozpoczęły się uroczystości żałobne Busha seniora

USA: rozpoczęły się uroczystości żałobne Busha seniora
(fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)
PAP / jp

Przed waszyngtońskim Kapitolem rozpoczęły się w środę państwowe uroczystości żałobne byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha.

W asyście wojska trumna z jego zwłokami zostanie przewieziona do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie odbędzie się nabożeństwo.

Udział w nim weźmie prezydent USA Donald Trump z małżonką, przedstawiciele rządów, dyplomaci i najbliżsi zmarłego prezydenta. W uroczystościach uczestniczyć będą również prezydent Andrzej Duda i były prezydent Lech Wałęsa.

W pobliżu trasy przejazdu konwoju z trumną Busha seniora zgromadziły się osoby pragnące pożegnać zmarłego przywódcę. Do Kapitolu przyjechała rodzina byłego prezydenta USA.

Amerykańskie telewizje pokazują zdjęcia zjeżdżających do neogotyckiej katedry w Waszyngtonie gości. Żegnać byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych będą reprezentanci dwóch największych amerykańskich partii, wszyscy żyjący byli prezydenci USA oraz światowi przywódcy, m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel.

George Herbert Walker Bush zostanie w czwartek pochowany obok swojej żony Barbary i córki Robin na terenie prezydenckiej biblioteki swojego imienia w College Station w Teksasie.

George H.W. Bush, który był prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1989-1993, zmarł w Houston w Teksasie w ubiegły piątek, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Był najdłużej żyjącym prezydentem USA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: rozpoczęły się uroczystości żałobne Busha seniora
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.