USA / Szef personelu Białego Domu: prezydent dalej będzie pełnił urząd

USA / Szef personelu Białego Domu: prezydent dalej będzie pełnił urząd
(fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL)
7 miesięcy temu
PAP / kk

Po wykryciu koronawirusa prezydent USA Donald Trump nadal będzie pełnił urząd - przekazał w piątek szef personelu Białego Domu Mark Meadows. Dodał, że przywódca Stanów Zjednoczonych ma łagodne objawy Covid-19.

"Amerykanie mogą być pewni, że mamy prezydenta, który nie tylko jest na stanowisku, ale i pozostanie na nim. Jestem optymistą, szybko powróci do zdrowia" - powiedział dziennikarzom w Białym Domu Meadows.

Bliski współpracownik Trumpa potwierdził wcześniejsze doniesienia amerykańskich mediów, że prezydent ma łagodne objawy Covid-19. Więcej szczegółów na temat zdrowia przywódcy USA - jak zapowiedział - podane zostanie później w piątek.

Politycy, którzy rozmawiali z Trumpem w piątek, lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell oraz minister finansów Steven Mnuchin, zapewniają że jest w dobrej formie i omawiał z nimi sprawy polityczne.

Z racji swojego wieku (74 lata) oraz wagi (ok. 110 kilogramów) gospodarz Białego Domu znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka.

Covid-19 przechodzi się w bardzo różne sposoby; epidemiolodzy uspakajają, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że Trump po kilku lub kilkunastu dniach wróci do pełnego zdrowia.

Zgodnie z 25. poprawką do konstytucji USA w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia prezydenta może on tymczasowo przekazać obowiązki swojemu zastępcy. Zdarzyło się tak do tej pory jedynie trzykrotnie w historii Stanów Zjednoczonych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
51,03 zł
72,90 zł

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Skomentuj artykuł

USA / Szef personelu Białego Domu: prezydent dalej będzie pełnił urząd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.