W Hiszpanii w ciągu doby ponad 7 tys. infekcji SARS-CoV-2; w Portugalii - prawie 300

W Hiszpanii w ciągu doby ponad 7 tys. infekcji SARS-CoV-2; w Portugalii - prawie 300
(fot. depositphotos.com)
PAP / pp

Podczas ostatnich 24 godzin w Hiszpanii doszło do znaczącego wzrostu infekcji SARS-CoV-2. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby zanotowano 7039 nowych zakażeń koronawirusem oraz 16 zgonów na Covid-19. W Portugalii odnotowano prawie 300 nowych infekcji.

Komentujący czwartkowe statystyki główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon ocenił podczas konferencji prasowej w Madrycie, że “sytuacja w kraju dotycząca Covid-19 nie idzie w dobrym kierunku”.

DEON.PL POLECA

“To, że przeprowadzamy wiele testów i wykrywamy wiele infekcji nie oznacza, że zakażenia wirusem nie nasilają się. Niestety, z dnia na dzień jest ich coraz więcej” – powiedział Simon.

Ze statystyk ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że o ile pomiędzy wtorkiem a środą przybyło 6671 infekcji, to już podczas kolejnej doby stwierdzono 7039 nowych zakażeń. W sumie resort zdrowia potwierdził w kraju już 377 906 przypadków SARS-CoV-2.

Ministerstwo zdrowia wskazuje, że najliczniejsze przypadki zachorowań miały od środy miejsce we wspólnotach autonomicznych Madrytu, Kraju, Basków, Aragonii oraz w Andaluzji.

W ciągu minionych 24 godzin służby medyczne Hiszpanii zanotowały też 16 nowych zgonów u pacjentów zainfekowanych koronawirusem, a łączna liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 wynosi już 28 813.

Tymczasem w Portugalii podczas ostatniej doby na Covid-19 zachorowało 291 osób. W czwartkowym komunikacie ministerstwo zdrowia tego kraju oszacowało łączną liczbę przypadków infekcji na 54 992.

Resort zdrowia dodał, że podczas minionych 24 godzin w całym kraju potwierdzono dwie nowe ofiary śmiertelne, a łączna liczba zgonów na Covid-19 wynosi w Portugalii 1788.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

W Hiszpanii w ciągu doby ponad 7 tys. infekcji SARS-CoV-2; w Portugalii - prawie 300
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.