W Lombardii wskaźnik zakaźności niższy od średniej krajowej

W Lombardii wskaźnik zakaźności niższy od średniej krajowej
(fot. PAP/EPA/STR)
PAP / df

Wskaźnik zakaźności koronawirusa wynosi w Lombardii 0,75 i jest niższy od obecnej włoskiej średnie j- ogłosił we wtorek wiceprzewodniczący władz regionu Fabrizio Sala. "Najważniejsze, aby wynosił on poniżej 1, to zadanie dla nas wszystkich"- zaznaczył.

Tak zwany wskaźnik R, czyli zakaźności, pokazuje, ile kolejnych osób zakaża jedna osoba z koronawirusem. Gdy wynosi on powyżej 1 oznacza to, że epidemia rozwija się, a gdy jest niższy, że powoli jest tłumiona, bo każdy zakażony przekazuje patogen mniej niż jednej osobie.

Oprócz wskaźnika zakaźności także inne przedstawiane codziennie dane potwierdzają stałą poprawę sytuacji we Włoszech, w tym także w Lombardii. Spada liczba obecnie zakażonych i zgonów oraz hospitalizowanych pacjentów. Rośnie liczba wyleczonych.

W mieście Cremona w tym regionie najbardziej dotkniętym we Włoszech przez epidemię po raz pierwszy od 73 dni nie zanotowano żadnego zgonu z powodu Covid-19 - poinformowały lokalne władze.

Bilans koronawirusa we Włoszech to około 29 tys. zmarłych. Liczba obecnie zakażonych spadła po raz pierwszy od dłuższego czasu poniżej 100 tysięcy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Lombardii wskaźnik zakaźności niższy od średniej krajowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.