W USA wykonano kolejną karę śmierci. Skazany czekał 37 lat

W USA wykonano kolejną karę śmierci. Skazany czekał 37 lat
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

W środę w więzieniu stanowym w Arizonie wykonano egzekucję 66-letniego Franka Atwooda, który został skazany w 1987 r. na karę śmierci za porwanie i zamordowanie 8-letniej Vicki Lynne Hoskinson. - Nasza rodzina czekała na ten dzień 37 lat, osiem miesięcy i 22 dni - powiedziała matka dziewczynki. 

Adwokat Atwooda, Joseph Perkovich twierdził, że wyrok śmierci na mężczyźnie wykonano pomimo wątpliwości co do jego winy. - Sprawa przeciwko Frankowi miała charakter czysto poszlakowy, a istotne dowody wskazywały na innego podejrzanego - argumentował. Atwood utrzymywał, że jest niewinny. Nie przeprosił rodziny Vicki Lynne Hoskinson.

Egzekucja Atwooda była drugą wykonaną w Arizonie w ciągu niespełna miesiąca. W roku 2014 roku komplikacje związane ze straceniem skazanego na śmierć Josepha Wooda doprowadziły do pozwu sądowego, w wyniku którego wprowadzono siedmioletnie moratorium.

Do porwania dziewczynki doszło 17 września 1984 roku w Tucson. Atwood uciekł kilka dni później do Teksasu, ale wkrótce został aresztowany pod zarzutem porwania. Kiedy w kwietniu 1985 roku odnaleziono ciało Hoskinson, został oskarżony także o morderstwo.

"Dziś nadeszła ostateczna sprawiedliwość dla naszej córki Vicki Lynne. (…) Nasza rodzina czekała na ten dzień 37 lat, osiem miesięcy i 22 dni. Vicki była pełną życia małą dziewczynką o zaraźliwym uśmiechu, który roztopiłby wasze serca" – mówiła po egzekucji matka Vicki - Debbie Carlson.

DEON.PL POLECA

Egzekucję wykonano przez wstrzyknięcie zastrzyku z trucizną. Według zastępcy dyrektora Departamentu Więziennictwa Arizony Franka Strady Atwood o godz. 10:10 został poddany działaniu środków uspokajających, a o godz. 10:16 ogłoszono jego zgon.

PAP / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Wacław Królikowski SJ

Dzisiaj szczególnie potrzebna stała się postawa rozeznawania. Jesteśmy obdarzeni wolnością Jezusa Chrystusa, ale On nas wzywa do badania tego, co jest w nas – pragnień, niepokojów, lęków, oczekiwań – i tego, co dzieje się poza...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W USA wykonano kolejną karę śmierci. Skazany czekał 37 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.