W.Brytania: Królowa poszukuje... ogrodnika

W.Brytania: Królowa poszukuje... ogrodnika
Pałac Buckingham (fot. Damian Cugley / flickr.com)
PAP / pz

Brytyjska monarchini najwyraźniej ma kłopoty ze znalezieniem ogrodnika do Pałacu Buckingham. W październiku oferowano za tę pracę 15 750 funtów rocznie. Teraz królowa gotowa jest zapłacić trochę więcej.

Za utrzymanie ogrodów królewskich w Pałacu Buckingham i Pałacu św. Jakuba w Londynie zgodnie z "najwyższymi standardami" Elżbieta II oferuje obecnie wynagrodzenie wysokości 17 tysięcy funtów szterlingów (roczny kontrakt, rozpoczynający się w marcu 2012 r.). Ogłoszenie jest umieszczone na oficjalnej stronie internetowej brytyjskiego dworu królewskiego.

Obowiązki "starszego ogrodnika" (senior gardener) to kierowanie zespołem trzech lub czterech ogrodników, których zadaniem jest dbałość o pałacowe trawniki i roślinność, prowadzenie spisów flory i fauny, zbieranie liści bez użycia maszyn, itp.

Starszego ogrodnika czeka 39-godzinny tydzień roboczy. Kandydat musi oczywiście posiadać wykształcenie ogrodnicze i znaczne doświadczenie, najlepiej w zakresie pielęgnacji trawników i zieleni na terenach sportowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W.Brytania: Królowa poszukuje... ogrodnika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.