We Włoszech wyłowiono butelkę z listami matki ofiary zamachu w Manchesterze

We Włoszech wyłowiono butelkę z listami matki ofiary zamachu w Manchesterze
(fot. YouTube.com / Independent)
PAP / sz

Wrzucona do wody butelka z tekstami modlitw i wspomnień matki 14-letniej ofiary zamachu terrorystycznego w Manchesterze w 2017 roku, Sorrell Leczkowski, została znaleziona na wybrzeżu w Apulii na południu Włoch - podały włoskie gazety.

Burmistrz miasteczka Morciano di Leuca w krainie Salento, gdzie podczas sprzątania wybrzeża wyłowiono zalakowaną butelkę, zaprosił rodzinę nastolatki.

W środku, oprócz tekstów matki do córki, były jej zdjęcia, a także jej fioletowa bransoletka z imieniem i datą urodzin: 5 lutego 2003 roku. Na razie nie jest jasne, gdzie butelka została wrzucona do wody.

Jak poinformował dziennik "Corriere della Sera", gdy burmistrz Lorenzo Ricchiuti dowiedział się o znalezisku, postanowił wraz z pracownikami swego urzędu odnaleźć najbliższych ofiary ataku, by oddać im tę wyjątkową pamiątkę i zapewnić ich o swej bliskości.

DEON.PL POLECA

Do samobójczego zamachu bombowego doszło 22 maja 2017 na terenie Manchester Arena tuż po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Zginęły 22 osoby, a ponad 800 zostało rannych. Sprawcą był 22-letni Salman Abedi, syn imigrantów z Libii. Do ataku przyznała dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

Media podawały, że Sorell Leczkowski z Leeds poszła na koncert razem z matką i babcią. Obie zostały ranne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

We Włoszech wyłowiono butelkę z listami matki ofiary zamachu w Manchesterze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.