Większość Brytyjczyków za pozostaniem w UE

Większość Brytyjczyków za pozostaniem w UE
(fot. Foter / CC BY-SA)
PAP / pk

Ponad połowa Brytyjczyków popiera pozostanie swego kraju w Unii Europejskiej niż opowiada się za opuszczeniem Wspólnoty - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek przez dziennik "Daily Mail".

55 proc. respondentów zadeklarowało, że zagłosowałoby za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, gdyby referendum w tej sprawie odbyło się obecnie. 36 proc. oddałoby głos za wyjściem kraju z Unii, a 8 proc. badanych, czyli mniej niż w poprzednich sondażach, nie podjęło jeszcze decyzji.

Badanie zostało wykonane przez ośrodek ComRes na zlecenie "Daily Mail". Był to pierwszy sondaż przeprowadzony drogą telefoniczną, w którym zadano oficjalne pytanie, jakie padnie w referendum.

Inne sondaże, jakie przeprowadzono w ostatnim czasie, wskazują, że różnica między zwolennikami i przeciwnikami Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, jest znacznie mniejsza oraz że więcej osób sprzeciwia się pozostaniu kraju we Wspólnocie, niż je popiera.

Konserwatywny premier David Cameron obiecał doprowadzić do renegocjacji warunków członkostwa swego kraju w UE przed referendum o pozostaniu Wielkiej Brytanii w Unii, które ma odbyć się przed końcem 2017 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Większość Brytyjczyków za pozostaniem w UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.