Zatrzymano wiceministra spraw wewnętrznych

Zatrzymano wiceministra spraw wewnętrznych
(fot. mikestuartwood / flickr.com)
PAP / pz

Wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi, komendant milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne, pułkownik Jauhen Połudzień został zatrzymany - podała w poniedziałek niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

Prokuratura Generalna Białorusi 8 grudnia wszczęła przeciwko niemu sprawę z artykułu dotyczącego nadużycia władzy lub stanowiska służbowego. - Prokuratura Generalna powołała grupę śledczą, która prowadzi dochodzenie - poinformowały agencję BiełTA źródła w Prokuraturze.

Połudzienia zatrzymano pod koniec zeszłego tygodnia. Białoruskie MSW i KGB nie skomentowały tej informacji.

Niezależna gazeta "Nasza Niwa" przypomina w swoim internetowym wydaniu, że 6 grudnia Połudzień, pytany przez dziennikarzy o plany milicji w razie ulicznych wystąpień w rocznicę zeszłorocznych wyborów prezydenckich 19 grudnia, powiedział: "Milicja panuje nad sytuacją na ulicy".

DEON.PL POLECA

Dodał, że w razie potrzeby milicja może podjąć działania prewencyjne w stosunku do pewnej grupy obywateli. Jako przykład podał kibiców piłkarskich.

- Funkcjonariusze milicji pracują w stanie ciągłej gotowości, aby obywatele na ulicach czuli się bezpiecznie - powiedział Połudzień.

Płk Połudzień został mianowany komendantem milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne 4 sierpnia 2009 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zatrzymano wiceministra spraw wewnętrznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.