Zmarła Nancy Sinatra, pierwsza i ukochana żona Franka Sinatry. Miała 101 lat

Zmarła Nancy Sinatra, pierwsza i ukochana żona Franka Sinatry. Miała 101 lat
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

Nancy Sinatra Senior, pierwsza z czterech żon amerykańskiego legendarnego piosenkarza Franka Sinatry i matka jego trójki dzieci, zmarła w piątek po południu - poinformowała na Twitterze córka Sinatrów, Nancy Junior.

"Była błogosławieństwem i światłem mego życia"

"Była błogosławieństwem i światłem mego życia" - napisała córka. Nie poinformowała, gdzie zmarła jej matka. Nancy Barbato i Frank Sinatra spotykali się jako nastolatkowie i pobrali się w kościele katolickim w Jersey City w stanie New Jersey 4 lutego 1939 roku, kiedy właśnie rozpoczęła się kariera Franka.

W pierwszych latach małżeństwa Sinatrowie mieszkali w skromnym mieszkaniu w Jersey City, gdzie urodziły się ich najstarsze dzieci. Przez pewien czas Nancy pracowała jako sekretarka, a jej mąż jako śpiewający kelner - podaje agencja Associated Press.

Gdy w latach 40. Sinatra został sensacją estrady, para przeniosła się do Los Angeles, gdzie piosenkarz zaczął również grać w filmach.

Gdy Frank, znany kobieciarz i lew salonowy - jak pisze AP - wdał się w romans z aktorką Avą Gardner, Nancy od niego odeszła. Kilka tygodni po rozwodzie w 1951 roku, Frank poślubił Gardner, a Nancy zajęła się wychowywaniem trojga dzieci: Nancy Junior, Franka Juniora i Tiny; poświęciła się rodzinie.

"Nie ma goryczy, lecz wielki szacunek i sympatia między Sinatrą i jego pierwszą żoną"

Była zaprzyjaźniona ze swoim byłym mężem, który jadał u niej spagetti i inne włoskie potrawy, w przyrządzaniu których była ekspertką. "Nie ma goryczy, lecz wielki szacunek i sympatia między Sinatrą i jego pierwszą żoną" - pisał dziennikarz Gay Talese w 1966 roku. "Od zawsze był mile widziany w jej domu, a nawet był znany z przychodzenia o dziwnych porach, rozpalania ognia w kominku, leżenia na kanapie i zasypiania na niej".

Nancy przeżyła nie tylko Franka, który zmarł w 1998 roku, ale także ich syna, zmarłego w 2016 r. Nigdy ponownie nie wyszła za mąż. Po rozstaniu z Avą Gardner w 1957 r. Sinatra ożenił się jeszcze dwukrotnie: z Mią Farrow (małżeństwo w latach 1966-68) i Barbarą Marx w 1976 r. - para pozostała razem aż do śmierci artysty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmarła Nancy Sinatra, pierwsza i ukochana żona Franka Sinatry. Miała 101 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.