Znaleziono ciała Polaków zaginionych na Elbrusie

Znaleziono ciała Polaków zaginionych na Elbrusie
(fot. shutterstock.com)
PAP / slo

Na zachodnim zboczu Elbrusu znaleziono ciała dwóch polskich alpinistów, ciała trzeciego nie udało się znaleźć, a natrafiono na jego kurtkę - powiedział we wtorek Albert Chadżijew ze służb ratowniczych rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Wcześniej we wtorek agencja TASS poinformowała o znalezieniu trzech ciał, dodając, że są to prawdopodobnie ciała polskich wspinaczy, o których zaginięciu w drodze na Elbrus poinformowano poprzedniego dnia.

- W czasie oblotu śmigłowcem zboczy Elbrusu na wysokości 5400 metrów n.p.m. (północnego zbocza góry bliżej ku szczytowi zachodniemu) znaleziono ciała dwóch polskich alpinistów, a także kurtkę trzeciego zaginionego - powiedział Chadżijew.

- Śmigłowiec dostarczył na zbocze kilku ratowników, przygotowują oni ciała do transportu - dodał rozmówca agencji. Poinformował też, że pogarsza się pogoda w rejonie poszukiwań.

Wcześniej rzecznik regionalnego ośrodka Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej na Północnym Kaukazie Kantemir Dawydow powiedział TASS, że znaleziono ciała trzech osób, prawdopodobnie polskich alpinistów.

DEON.PL POLECA

W poniedziałek wieczorem na wysokości 5300 metrów n.p.m. ratownicy natrafili na plecak z paszportem jednego z trzech zaginionych wspinaczy.

Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, na terytorium Kabardo-Bałkarii, republiki wchodzącej w skład FR. Liczy 5642 m n.p.m. Jest najwyższym szczytem Rosji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znaleziono ciała Polaków zaginionych na Elbrusie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.