Znaleziono ciało zaginionej w Gruzji turystki

PAP / drr

Znaleziono ciało polskiej turystki, która w sierpniu zaginęła w górach w okolicach Mestii na północnym zachodzie Gruzji - poinformowała w poniedziałek PAP Anna Warmińska, radca ambasady RP w Tbilisi. Zwłoki znaleziono w niedzielę.

Stwierdziliśmy to "po konsultacji z rodziną i po identyfikacji ciała. Należy ono do pani Anny Modzelewskiej" - powiedziała w rozmowie telefonicznej z PAP Warmińska.

Jak sprecyzowała, ciało zostało znalezione na brzegu rzeki Inguri, 8 km od miejsca, gdzie kobietę widziano po raz ostatni. - Według doniesień gruzińskich mediów znalazł je rybak. Na miejsce zostały wysłane służby poszukiwawcze. Ciało przetransportowane zostało w nocy do Tbilisi i została dokonana identyfikacja - dodała przedstawicielka polskiej ambasady.

Według gruzińskich mediów, ratownicy zostali wysłani w okolice wioski Kala, gdy miejscowy rybak powiadomił o odkryciu ciała dziewczyny. Jak podała strona internetowa telewizji Rustawi2, zwłoki zidentyfikowano wstępnie dzięki opisowi, który pozostawiła ratownikom koleżanka turystki.

Poszukiwania 24-letniej Polki przerwano 30 sierpnia.

19 sierpnia ambasada RP w Tbilisi informowała, że polska turystka w trakcie wędrówki w górach w rejonie miasta Mestia w regionie Górna Swanetia zsunęła się w przepaść i prawdopodobnie została porwana przez silny nurt rzeki Inguri.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znaleziono ciało zaginionej w Gruzji turystki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.