Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy dzisiaj lwicę Fionę. Miała 18 lat

Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy dzisiaj lwicę Fionę. Miała 18 lat
(fot. facebook.com/PlockZOO)
PAP / jb

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku (Mazowieckie) padła lwica Fiona, która trafiła tam w 2005 r. Jak informuje zoo, Fiona, jak na lwy, była już w podeszłym wieku - miała 18 lat. W płockim ogrodzie, mieszkała wraz ze swą przyrodnią siostrą Lalą, która odeszła w 2018 r.

 

"Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy dziś lwicę Fionę. Fionka odeszła mając 18 lat, co jak na lwy jest wiekiem bardzo podeszłym - średnia długość życia to ok. 13 lat" - przekazał w piątek Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku na swym profilu na Facebooku.

Jak podało płockie zoo, Fiona przyjechała tam 2005 r. wraz ze swą przyrodnią siostrą Lalą - miały jednego ojca. "Lala, która była delikatniejsza odeszła nieco wcześniej, w 2018 r. Obie siostry były ze sobą bardzo zżyte, wręcz nierozłączne. Nigdy ze sobą nie walczyły. Zwiedzający często mogli oglądać je przytulone, trzymające się za łapki albo myjące się nawzajem" - informuje płocki ogród.

"To najtrudniejszy moment w życiu pracowników zoo, kiedy trzeba pożegnać swoich podopiecznych. Fiona i Lala na zawsze pozostaną w naszych sercach. Lala jako prawdziwa +laleczka i wytworna dama+, a Fionka jako +pyskata, silna babka+" - podkreśla zoo w Płocku.

Placówka zapowiedziała, iż stara się o jak najszybsze sprowadzenie nowych towarzyszek dla lwa Amora, który do Płocka trafił w 2013 r. w wieku 4 lat z ogrodu zoologicznego w Warszawie, gdzie się urodził.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku położony jest na nadwiślańskiej skarpie i zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. W tym roku obchodzi jubileusz 70-lat istnienia. Obecnie mieszka tam ponad 7,6 tys. zwierząt z 574 gatunków, w tym wielu rzadkich, zagrożonych wyginięciem.

Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ
18,83 zł
26,90 zł

Podręczne narzędzie rozwoju osobistego i duchowego

Ćwiczenia duchowe to zbiór pojedynczych ćwiczeń ułożonych na podstawie tradycji świętego Ignacego Loyoli. Możesz je dostosować do własnego trybu życia i korzystać z nich w dowolny dla siebie sposób.

...

Skomentuj artykuł

Z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy dzisiaj lwicę Fionę. Miała 18 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.