Życzenia bożonarodzeniowe prezydenta Polski wraz z małżonką

Życzenia bożonarodzeniowe prezydenta Polski wraz z małżonką
www.youtube.com/PrezydentRP
PAP / pzk

Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli wszystkim rodakom w kraju i za granicą bożonarodzeniowe życzenia pokoju na świecie i u granic naszego kraju, a przede wszystkim pokoju w sercach, abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności.

"W Wigilię świąt Narodzenia Pańskiego prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie nam wszystkim umocnienie i wyciszenie. Niech odnowi łączące nas więzi" - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Małżonka prezydenta zwróciła uwagę, że w "tę ‘cichą, Świętą Noc’ w polskich domach na całym świecie rozbrzmiewają serdeczne życzenia, rozmowy przy świątecznym stole i piękne polskie kolędy… Dzielimy się opłatkiem a upominkami przypominamy wszystkim, jak bardzo są dla nas ważni".

Jak zaznaczył prezydent, "ufamy, że te święta przyniosą państwu wiele spokoju; że pozwolą zapomnieć o troskach, tym bardziej, że mijający rok znów nie należał do łatwych". "Kiedy zaczęliśmy się cieszyć, że pandemia wreszcie przygasa, nasz bliski sąsiad – Ukraina – padał ofiarą zbrojnej agresji" – zauważył prezydent.

DEON.PL POLECA

Dlatego – jak zaznaczyła małżonka prezydenta, "jeszcze bardziej niż do tej pory, jesteśmy wdzięczni za pokój i bezpieczeństwo, którymi cieszy się Polska oraz za wielką bezcenną wartość, jaką jest nasza jedność i solidarność w trudnych chwilach".

"Właśnie tego życzymy państwu najbardziej – pokoju na świecie i u naszych granic, a przede wszystkim pokoju w naszych sercach, tak, abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności" – powiedział prezydent.

"Proszę przyjąć życzenia pomyślności w codziennych sprawach oraz nadziei i dobrych myśli u progu nowego roku. Niech to szczęście, które odczuwamy teraz wśród najbliższych, w blasku świątecznych ozdób, powraca do państwa miłymi wspomnieniami" – dodała Agata Kornhauser-Duda.

Jak podkreślił prezydent, "szczególnie serdeczne życzenia składamy tym wszystkim, dzięki którym możliwa jest rodzinna atmosfera Bożego Narodzenia". "Gorąco pozdrawiamy wszystkich, którzy są dzisiaj na służbie i w pracy: żołnierzy, funkcjonariuszy oraz pracowników służb i przedsiębiorstw, którzy dbają o to, aby ten wyjątkowy czas był dla nas porą wytchnienia i spokojnego odpoczynku" – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

"Życzymy pełnych zdrowia, pogodnych świąt! Wszystkiego dobrego! Wesołych świąt!" – podsumowała w nagraniu Para Prezydencka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Każdego roku w Boże Narodzenie słuchamy o narodzeniu Jezusa, który przyszedł "do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli" (J 1,11). To dla nas Bóg stał się człowiekiem. Żeby z otwartością i na stałe zaprosić...

Skomentuj artykuł

Życzenia bożonarodzeniowe prezydenta Polski wraz z małżonką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.