ks. Jacek "Wiosna" Stryczek
Dlaczego człowiek nie dostrzega piękna w świecie, który go otacza? Co dzieje się z taką duszą? Cóż, oprócz duszy mamy także mózg...
Konferencja Episkopatu Polski / youtube / slo
Ojciec Jacek Salij OP odpowiada na pytanie - dlaczego wiara bez Kościoła jest niemożliwa.
Stanisław Biel SJ
Jezus nie tyle proponuje wiedzę, doktrynę, co raczej model życia, duchowy szlak wędrówki człowieka; proponuje samego siebie.
Dariusz Michalski SJ
Wielokrotnie w rozmowach słyszałem westchnienia pełne nadziei: "Gdybym tylko usłyszała od Boga, że mam wyjść za tego, konkretnego mężczyznę, to bym to zrobiła!". A jednak nic takiego się nie dzieje.
“To takie coś, że ktoś ma tu takie żółte" - kto wie, o co chodzi? Dzieci to potrafią wszystko wytłumaczyć.
Adam Maniura
Piękna Księgo, zalegasz regały naszych domowych biblioteczek, spoczywając gdzieś między encyklopediami i słownikami. Zapomniana
Bardzo przepraszam tego, kogo mogłem urazić. Przepraszam także za księdza, który Cię obraził. Mam także prośbę do Was, by tylko Wy jesteście w stanie mi w tym pomóc.
ks. Jacek "Wiosna" Stryczek
W pewnej książce pytanie. Dlaczego Bóg nie nawraca grzeszników poprzez poukładanie ich mózgów tak, aby byli już grzeczni? Odpowiedź jest prosta...
My się na zewnątrz jakoś bardzo od siebie nie różnimy, ale już w sercach to jesteśmy całkiem inni. Dlaczego? Bo mamy serca pochylone? Co to znaczy? Przekonaj się.
Stanisław Biel SJ
Nie ma prawdziwej miłości, jeżeli brakuje podstaw, czyli akceptacji innych. Drugi człowiek w całej złożoności jest wpisany w nasze życie. Nikt nie jest samotną monadą.
Jolanta Szymańska / szymanska.blog.deon.pl
Maryjo, będę szczera. Trudno mi się z Tobą rozmawia. Jesteś ideałem nie-idealnym… To znaczy, powinnaś być dla mnie ideałem, wzorem… w zasadzie tak, jesteś nim, tylko… wciąż się Ciebie boję.
Andrzej Napiórkowski OSPPE
Na katechezie, czy też podczas kazań, słuchamy pouczeń na temat pełnienia woli Bożej w naszym życiu. Modląc się Ojcze Nasz, codziennie wyrażamy zgodę na Boże postanowienia
Jaki to plan? Dokąd zmierzamy? Cel naszej wędrówki widać w postaci Maryi Wniebowziętej.
Stanisław Biel SJ
Życie duchowe polega na konfrontowaniu siebie z własnymi uczuciami, aby w konsekwencji pozwolić im przemienić wnętrze. Uczucia są kluczem do poznania siebie.
"Największe przykazanie" mówi o miłości Boga, bliźniego, ale także o miłości do samego siebie. Ktoś niekochający siebie i zniechęcony do swojego życia lęka się wyjść ku drugiemu człowiekowi.
Agata Piszczek
Jestem prostą dziewczyną ze wsi i tak na mój chłopski rozum bezżeństwo księży, to jeden z cenniejszych darów, jakie Kościół może nam dać.
Tym razem ks. Jan odprawia Mszę Św. w szatach obrządku ormiańskiego, narzeka na swoją Łacinę i ogłasza szczęśliwość.
"Żyję w związku niesakramentalnym. Czy jest sens przychodzenia do spowiedzi?". Wiele osób zadaje takie pytania. Po co iść do spowiedzi, skoro i tak nie dostanie się rozgrzeszenia? I dlaczego tego rozgrzeszenia się w ogóle nie otrzymuje?
Stanisław Biel SJ
Pomoc, jakiej Bóg udziela cierpiącemu nie zawsze polega na uzdrowieniu albo zmniejszeniu bólu. Bóg daje człowiekowi to, co w danej chwili jest dla niego najlepsze duchowo.
Ks. Jacek "Wiosna" Stryczek
Osobliwa definicja czasu, która łączy kiedyś z dziś. Jaki to ma sens? Posłuchaj.
{{ article.description }}