Dlaczego Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw?

Dlaczego Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw?
fot. unsplash.com
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

A jak wyglądają nasze modlitwy? Czy nie są czasem zbiorem różnych instrukcji dawanych Bogu? Bóg wie co się z nami dzieje, ale mówiąc Mu o tym, wyrażajmy tylko nasze niepokoje i zmartwienia.

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Maryja o nic Jezusa nie prosiła. Po prostu powiadomiła Go, że weselnicy nie mają wina. A do sług powiedziała, by robili to, co Jezus poleci. Nie dawała Synowi żadnych instrukcji, choć jako matka była do tego uprawniona. Podobnie modliły się Marta i Maria. Po prostu posłały do Jezusa wiadomość: "Ten, którego kochasz, choruje". A po śmierci Łazarza powiedziały Jezusowi z wielkim przekonaniem: "Gdybyś tu był, nasz brat nie umarłby".

A jak wyglądają nasze modlitwy? Czy nie są czasem zbiorem różnych instrukcji dawanych Bogu? Bóg wie co się z nami dzieje, ale mówiąc Mu o tym, wyrażajmy tylko nasze niepokoje i zmartwienia. Mówimy też, co jest dla nas ważne. A jeśli coś jest dla nas ważne, to On na pewno nie pozostanie na to obojętny i sam będzie wiedział, co ma zrobić.

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło
76,93 zł
109,90 zł

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Skomentuj artykuł

Dlaczego Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.