Międzynarodowa akcja „Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy”

Międzynarodowa akcja „Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy”
(Fot. modlitwawdrodze.pl)

Osoby posługujące się językiem angielskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim, arabskim, holenderskim... użyją tych samych słów, aby prosić o pokój dla ludzi z Ukrainy. Zespół „Modlitwy w drodze” wspólnie z zespołami, działającymi w różnych krajach, przygotował międzynarodową akcję -„Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy”.

Co wydarzyło się w tobie, gdy we czwartek dwudziestego czwartego lutego nad ranem dotarły do ciebie wiadomości, że dwieście tysięcy rosyjskich żołnierzy wkroczyło na Ukrainę?

Jaka jest teraz twoja modlitwa? Co się w niej dzieje? Czy jesteś w stanie mówić Jezusowi o tym, co czujesz i jakich doświadczasz myśli? A może nawet to jest dla ciebie zbyt trudne?

Zespoły Modlitwy w drodze zapraszają do włączenia się w międzynarodową akcję „Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy”.

Treść modlitwy można znaleźć na polskiej stronie Modlitwy w drodze. 

Jak powstała akcja?

„Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy powstała”, kiedy Sinclair y Armando z hiszpańskiej wersji Modlitwa w Drodze - Rezando voy - napisał do Emmy Holland z brytyjskiej wersji Modlitwa w Drodze - Pray As You Go - z propozycją przygotowania wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie, którą różne wersje językowe Modlitwy w drodze umieściłyby na swoich platformach.

Napisania tekstu podjął się o. Michael Holman SJ. Do akcji prędko dołączył o. António Valério SJ wraz z ekipą wersji portugalskiej Passo-a-Rezar , a także Inji Fayez z arabskojęzycznej wersji C.V.X القوصية oraz Dominique Zeier i Grégoire Le Bel SJ z francuskiej wersji apki, czyli Prie en Chemin . Nie mogło zabraknąć również Guido Attema i Nikolaas'a Sintobin SJ z ekipy holenderskiej Bidden onderweg.

„Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy powstała” powstała również w polskiej wersji w ramach Modlitwy w drodze dzięki pomocy Sebastiana Gensiny SJ, Piotrka Mokrzeckiego SJ i Elwiry Ginalskiej we współpracy z Kasią Stokłosą, Wydawnictwem WAM i Pawłem Nawrockim.

Wkrótce będzie można usłyszeć również wersję iMolytva, czyli ukraińskiej Modlitwy w drodze. Jako, że o. Oleksii Bredeliev SJ skupia się na pomocy na Ukrainie, Andrii Dudnyk, o. Paweł Kosiński SJ, Sebastian Gensina SJ z o. Markiem Blazą SJ i Pawłem Nawrockim ze #studioinigo przygotowują modlitwę dla posługujących się językiem ukraińskim.

Modlitwa w drodze/Facebook

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Międzynarodowa akcja „Modlitwa o pokój dla ludzi z Ukrainy”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.