Francja, Niemcy. Zajęto jachty należące rosyjskich oligarchów

Francja, Niemcy. Zajęto jachty należące rosyjskich oligarchów
Fot. PAP/EPA/Enric Fontcuberta
PAP/ kb

Francuscy celnicy w miejscowości La Ciotat zajęli jacht rosyjskiego oligarchy, szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna - poinformował w czwartek minister finansów Francji Bruno Le Maire. Według magazynu "Forbes" podobnego przejęcia dokonały tego dnia służby celne w Niemczech, które zatrzymały jacht zbliżonego do Kremla miliardera Aliszera Usmanowa.

"Jacht należący do rosyjskiego oligarchy został zatrzymany. Dziękuję francuskim celnikom za stosowanie się do (nowych) unijnych sankcji przeciw najbliższemu otoczeniu władz Kremla" - napisał Le Maire na portalu społecznościowym.

Jachty rosyjskich oligarchów

Do zajęcia 88-metrowego jachtu Amore Vero doszło, gdy jednostka chciała opuścić port - przekazało ministerstwo finansów w komunikacie prasowym.

Sieczyn jest bliskim współpracownikiem prezydenta Rosji Władimira Putina - przypomina agencja Reutera.

DEON.PL POLECA

Z kolei warty prawie 600 mln dolarów i mierzący 150 metrów długości jacht Usmanowa został zatrzymany w porcie w Hamburgu - podał "Forbes".

Tego samego dnia francuscy celnicy w Bretanii przekazali, że w związku z nałożonymi na Rosję sankcjami zatrzymali rosyjski statek towarowy Pola Ariake.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, a wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" na wschodzie Ukrainy. W związku z rosyjską napaścią wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Francja, Niemcy. Zajęto jachty należące rosyjskich oligarchów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.