"Jesteście dla mnie jak bracia. Nigdy tego nie zapomnę". Ukrainiec ze łzami dziękuje Polakom

"Jesteście dla mnie jak bracia. Nigdy tego nie zapomnę". Ukrainiec ze łzami dziękuje Polakom
Źródło: Goniec.pl / Youtube.com
Goniec.pl / Youtube.com / mł

- Mam na imię Serhij. Mieszkam w Ukrainie. Mówię po polsku, bo to wideo robię dla Polaków, w tym momencie po prostu dla naszych braci - mówi Ukrainiec, który został w kraju, by walczyć. To wideo poruszy serca Polaków.

Portal Goniec.pl opublikował na swoim youtube'owym kanale krótkie nagranie, w którym ukraiński mąż i ojciec dziękuje Polakom za pomoc. Wzruszenie odbiera mu głos, płyną łzy. 

"Jesteście moimi braćmi na zawsze"

- Cała moja rodzina jest w tym momencie w Polsce, moje dzieci, moja żona, moja mama - opowiada mężczyzna i dodaje: - Słuchajcie, bardzo chcę wam podziękować, jesteście moimi braćmi na zawsze. Jak nie zapomnę nigdy, że Rosja wstąpiła na moją ziemię, tak samo nie zapomnę tego, jak Polacy pomagają Ukraińcom - mówi Serhij łamiącym się ze wzruszenia głosem.

- Będę bronił swój kraj i jestem spokojny, że moje dzieci, moja rodzina jest w bezpieczeństwie, w waszym domu. Niech żyje Polska i Ukraina! 

Godne uwagi są także komentarze, których pod opublikowanym kilka godzin temu filmem jest już kilkadziesiąt. Oto niektóre z nich [pisownia oryginalna].  

"Było między nami różnie, ale zaczynamy do siebie wracać"

"Było między nami różnie przez wieki ale mam nadzieję że to jest właśnie czas kiedy w końcu zaczynamy do siebie wracać i że tak już zostanie a moskal wróci tam skąd wyszedł i gdzie jego miejsce. Dziękuję, że za nas walczycie" - pisze Konrad.  

"Jesteśmy Jedną Rodziną - BRACIE. Nie trzeba nam dziękować. Niech Miłosierny Bóg: zachowa Ukrainę, strzeże Ukrainę, i zbawi całą Ukrainę - przez Święty Jego Krzyż i Przenajświętsze Jego rany. Trzymajmy się Boga" - pisze Izabella.

"Chłopie slava Ukrainie i na Polaków zawsze możesz liczyć, o rodzinę się u nas bać nie musisz" - napisał Krzysztof. 

To nie jedyny głos ze strony Ukraińców, którzy na wiele sposobów wyrażają Polakom swoją wdzięczność i zdumienie ogromem otrzymanej pomocy, naszą hojnością i poświęceniem.  

Źródło: Goniec.pl / Youtube.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

"Jesteście dla mnie jak bracia. Nigdy tego nie zapomnę". Ukrainiec ze łzami dziękuje Polakom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.