Czy moje umartwienie naprawdę coś zmienia? [Wielkopostna seria wideo]

Czy moje umartwienie naprawdę coś zmienia? [Wielkopostna seria wideo]
Krzysztof Dzieńkowski SJ / DEON.pl
DEON.pl

Czy nasz Bóg jest jakimś potworem, który czerpie radość z umartwień i ascezy? Czy to, że nie będę w Wielkim Poście jadł cukierków albo pił alkoholu, naprawdę tak wiele zmieni? Czy moje wielkopostne postanowienie coś Bogu da?

To pytania, na które w drugim odcinku naszej wielkopostnej serii odpowiada Krzysztof Dzieńkowski SJ. Posłuchaj tego krótkiego nagrania! 

"Proste odpowiedzi na wielkopostne pytania" to nasza seria wideo na Wielki Post, do której zaprosiliśmy księży aktywnie działających w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Instagramie i TikToku. Dlaczego właśnie ich? Bo potrafią to, co w dzisiejszych czasach bardzo ważne: jasno, prosto i krótko odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się w głowie każdego wierzącego człowieka. 

Krzysztof Dzieńkowski SJ, jezuita, który nagrał dla was drugi odcinek, współtworzy Szkołę Kontaktu z Bogiem, m.in. organizując rekolekcje w milczeniu dla młodych. Aktywnie działa na Instagramie, prowadząc konto @krzychu_jezuita, na którym ewangelizuje na różne sposoby, na przykład publikując codzienny, krótki komentarz do Ewangelii z dnia.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

„Chrystus nas pociąga nie dlatego, że został ukrzyżowany, tylko dlatego, że wchodząc w krzyż, przeszedł przez niego z miłością. Tylko to jest ważne”.

Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijaństwa – to nie tylko pobożne...

Skomentuj artykuł

Czy moje umartwienie naprawdę coś zmienia? [Wielkopostna seria wideo]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.