Łk 1, 26-38 Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą

Łk 1, 26-38 Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą
Tomasz Rojek OP (fot. DK/DEON.pl)
Tomasz Rojek OP

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami».

Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa». Wtedy odszedł od Niej anioł.

Tomasz Rojek OP - dominikanin mieszkający w Krakowie. Pracuje w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym. Jest duszpasterzem grupy Łanowa (lanowa.org). Z bratem Pawłem Rojkiem prowadził program telewizyjny 5-10-15. Wystąpił w filmie Andrzeja Wajdy "Pierścionek z orłem w koronie". Autor ilustracji do książek "Z Bogiem na czacie. Modlitwnik dla młodzieży" Wojciecha Jędrzejewskiego OP i "Prosta modlitwa" Joachima Badeniego OP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łk 1, 26-38 Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.