Terlikowski na koniec Adwentu. Jak czynić dobro, którego pragniemy?

Terlikowski na koniec Adwentu. Jak czynić dobro, którego pragniemy?
Fot. Andrey Sinenkiy/depositphotos.com
0:00
- 0:00
Deon.pl

Jak czynić dobro, które pragniemy czynić, a nie zło, którego nienawidzimy - nad tymi słowami św. Pawła zatrzymuje się Tomasz Terlikowski w podcaście "Tak myślę" i w jednocześnie w czwartej, ostatniej części rozważań adwentowych nad Listem do Rzymian.

Kończy się Adwent, więc pewnie to będzie ostatnie spotkanie z Listem do Rzymian, chociaż można by nad nim siedzieć jeszcze bardzo długo. Już tylko dwa niesamowite fragmenty nam zostały.

Zobacz także: Jeżeli Jezus do nas przychodzi, to tylko z czystej miłości

W Liście do Rzymian Paweł pisze tak: „Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię” i „Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę” (Rz 7, 15 i 19).

To są niesamowite słowa, bo one bardzo dużo nam mówią o naszej ludzkiej naturze, o tym jacy jesteśmy tak naprawdę. Chcemy dobra, czynimy zło. Nawet wtedy kiedy chcemy rzeczywiście dobra, to ono czasem tak naprawdę dobre nie jest.

Jakie jest na to lekarstwo? Otóż lekarstwem nie jest tylko moralność i nie jest tylko Prawo. Paweł mówi bardzo mocno: Prawo pokazuje nam, czym jest grzech, ale ono nie daje nam siły do tego, żebyśmy żyli bez grzechu. Ono nie daje nam możliwości, byśmy byli święci.

To może nam dać tylko Chrystus, tylko łaska. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło się spod prawa grzechu i śmierci. Co bowiem niemożliwe było dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, tego dokonał Bóg.

A zatem nasza jedyna nadzieja jest w łasce płynącej od Jezusa Chrystusa. Nie moralizm, nie prawo, ale spotkanie z Chrystusem. To jest coś, czego każdemu z nas życzę.

*

I na koniec trudno nie złożyć życzeń. Oczywiście składam wszystkim państwu gorące życzenia. Tym wierzącym spotkania z rodzącym się właśnie Chrystusem - żebyśmy przyjęli Go do swojego serca i żeby On miał mocna nas zmienić.

Niewierzącym życzę naprawdę radosnych, dobrych, pełnych dobrych uczuć emocji, dobrych spotkań i radosnego bycia z bliskimi.

Świąt wszystkim…

Podcast Tomasza Terlikowskiego "Tak myślę" dostępny jest w aplikacji Spotify 

Podcastu "Tak myślę" słuchać można na platformie YouTube

Wszystkich odcinków podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego możesz wysłuchać na DEON.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Terlikowski na koniec Adwentu. Jak czynić dobro, którego pragniemy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.