Orędzie Boga miłosiernego

Orędzie Boga miłosiernego
bp Grzegorz Ryś

Papież z pełną świadomością tego, co się dzieje na świecie napisał, że Orędzie Boga miłosiernego łączy trzy wielkie religie - mówi bp Grzegorz Ryś.

"Orędzie Boga miłosiernego" to temat kolejnego spotkania z cyklu "Dziedziniec Dialogu", które odbędzie się w czwartek 3 grudnia b.r. o godz. 18:00 w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W rozmowie, którą poprowadzi ks. prof. Łukasz Kamykowski, udział wezmą rabin Natan Levy (Londyn), imam Janusz Aleksandrowicz (Kruszyniany) oraz biskup Grzegorz Ryś (Kraków).

Okazją do spotkania jest 50 rocznica ogłoszenia podczas Soboru Watykańskiego II deklaracji "Nostra Aetate" o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Temat debaty nawiązuje do Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia b.r. w Kościele katolickim. "Miłosierdzie - napisał papież Franciszek w bulli ustanawiającej Jubileusz - posiada wartość, która przekracza granice Kościoła. Pozwala nam ono wejść w relację z Judaizmem i z Islamem, które to religie uważają miłosierdzie jako jeden z najistotniejszych atrybutów Boga".

Niedawne tragiczne wydarzenia mające miejsce w Paryżu, nadają rozmowie przedstawicieli trzech religii monoteistycznych niezwykle aktualny charakter.

Idea "Dziedzińca Dialogu" nawiązuje do planu Świątyni Jerozolimskiej, której dziedziniec był dostępny dla każdego jako miejsce spotkań i rozmowy. W 2011 r. papież Benedykt XVI zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia takich miejsc dialogu, wzajemnego słuchania, doświadczenia wspólnoty i odkrycia wspólnych wartości. Pierwsza edycja "Dziedzińca Dialogu" w Krakowie odbyła się w czerwcu 2012 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Orędzie Boga miłosiernego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.