Papież szuka dziecka

Papież szuka dziecka
(fot. GMF-Productions/flickr.com/CC)
Andreas Englisch / Wydawnictwo WAM

Jeden cud dokonany po śmierci bł. Jana Pawła II zdecydował o jego beatyfikacji. Ale były także inne, jeszcze za życia Papieża.

Andreas Englisch przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się uzdrowieniom, jakie wydarzyły się za przyczyną Jana Pawła II. Na życzenie Papieża zachowywał wszystko w tajemnicy. Po raz pierwszy napisał o tym w 2011 roku. Zapis rozmów z osobami, które dzięki modlitwie Ojca Świętego wróciły do zdrowia, dowodzi niezwykłej relacji Jana Pawła II z Bogiem i ludźmi. Przedstawia fakty, których jeszcze nie znamy...

Książka niemieckiego dziennikarza jest też opowieścią o jego poszukiwaniu Boga, dlatego na początek Roku Wiary przygotowaliśmy dla użytkowników DEON.pl 8 fragmentów z audiobooka "Uzdrowiciel". Za tydzień kolejny odcinek.

Papież szuka dziecka

Wszyscy czekający na niego, biskup, księża, nie interesowali go tak naprawdę, był oczywiście miły, witał się z każdym, nie przybył tu jednak z ich powodu. Czułem to bardzo wyraźnie. Wciąż się rozglądał, a ja przez cały czas zastanawiałem się, o co mu właściwie chodzi. Przecież wszyscy tu są, pielgrzymi, duchowni, politycy. Czego on wypatruje?

Wysłuchaj dalszego ciągu opowieści - czyta Jerzy Zelnik

 

[-tj866_23.mp3-]

Andreas Englisch, jeden z najwybitniejszych niemieckich watykanistów w Rzymie, przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się nadzwyczajnym uzdrowieniom, jakie wydarzały się za przyczyną Jana Pawła II. Papież nie chciał, by o tym mówić lub pisać, a wszystkim świadkom owych niezwykłych zdarzeń nakazał milczenie.

Andreas Englisch dotrzymał obietnicy złożonej papieskiemu rzecznikowi, że dopóki papież żyje, nie napisze o swoich odkryciach. Dopiero z chwilą beatyfikacji Jana Pawła II poczuł się zwolniony z przyrzeczenia. W tej książce po raz pierwszy przedstawia wyniki swoich wieloletnich poszukiwań.

Wzruszające rozmowy z uzdrowionymi i ich bliskimi pozwalają autorowi lepiej zrozumieć fenomen Papieża. Dzięki tym poruszającym świadectwom sceptycyzm niemieckiego dziennikarza przeradza się w fascynację Janem Pawłem II i jego niezwykłą relacją z Bogiem i bliźnimi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież szuka dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.