To nie udało się innym fryzjerom. Vernon w wolny dzień obcina włosy niepełnosprawnym dzieciom

To nie udało się innym fryzjerom. Vernon w wolny dzień obcina włosy niepełnosprawnym dzieciom
Vernon Jackson w swoim salonie fryzjerskim (Fot. Youtube/Good Morning America)
dm/CBS/GMA

Vernon otwiera swój zakład fryzjerski w dzień wolny dla dzieci niepełnosprawnych i tych, które wymagają większej uwagi. Wszystkie strzyżenia są bezpłatne. Pomaga dzieciom w zaaklimatyzowaniu się w zakładzie fryzjerskim, aby czuły się komfortowo, czyli robić coś, co nie udało się innym fryzjerom.

W wolny dzień Vernon Jackson otwiera swój zakład fryzjerski w Cincinnati w USA, dla klientów VIP, czyli dzieci, które wymagają specjalnej uwagi. I tak już drugi rok.

- Wielu fryzjerów nie miało cierpliwości do tych dzieci. Słyszałem wiele historii, przez które przechodzili ich rodzice - mówi w wywiadzie dla CBS News.

- Są to rodzice, którzy zapłaciliby każdą kwotę pieniędzy tylko po to, aby ich dziecko poczuło się dobrze u fryzjera - podkreśla.

I dodaje: - Więc pomyślałem, że pójdę na kompromis i będę przychodzić do pracy wolny w wolny, aby w salonie nie było innych fryzjerów ani stylistów. Pozwoli mi to poświęcić pełną uwagę dzieciom.

Pusty salon fryzjerski pomaga poczuć się lepiej niektórym dzieciom, które są wrażliwe na nowe otoczenie i dźwięki. Pomaga dzieciom w zaaklimatyzowaniu się w zakładzie fryzjerskim, aby czuły się komfortowo.

Vernon Jackson pracuje w dzień wolny i robi to za darmo.

Ale to nie wszystko.

- Kiedy po raz pierwszy zacząłem mówić, że zamierzam przyjść w wolny dzień, aby zrobić fryzurę dla dzieci, mój przyjaciel zapytał mnie, czy może sponsorować to strzyżenie - mówi.

Z czasem coraz więcej osób zaczęło wspierać finansowo Jacksona, który w związku z tym założył GoFundMe.

Ma już klientów, którzy przyjeżdżają do niego z innych miast. Chce odbyć kilka podróży, aby mógł zapewnić  bezpłatne strzyżenie dzieci ze specjalnymi potrzebami w całym kraju. Ma nadzieję, że pieniądze, które zbiera, przeznaczy na podróże.

- Otrzymuję wiadomości nie tylko od ludzi z  USA, ale również Danii, Australii, Londynu, Ugandy - mówi.

Vernon Jackson często udostępnia filmy w mediach społecznościowych, na których niepełnosprawne dzieci przychodzą do niego na strzyżenie.

Film z 7-letnim Ellisonem stał się viralem:

dm/CBS/GMA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zdrowie zakręcone w słoikach

Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską to kolejna książka pokazująca bogactwo kuchni roślinnej. Kiszonki wspomagają układ odpornościowy i pokarmowy, ponieważ naturalny proces konserwowania nie pozbawia produktów ich składników odżywczych. Dlatego...

Skomentuj artykuł

To nie udało się innym fryzjerom. Vernon w wolny dzień obcina włosy niepełnosprawnym dzieciom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.