Dawna twarz Gerbera spotkała się z nową. Zdjęcie 93-latki i chłopca z Zespołem Downa bije rekordy popularności

Dawna twarz Gerbera spotkała się z nową. Zdjęcie 93-latki i chłopca z Zespołem Downa bije rekordy popularności
fot. Instagram.com/CNN / sz
CNN / sz

Ann Turner Cook była twarzą marki przez 87 lat! Dziś jest znaną w Ameryce autorką… kryminałów! Zdecydowała potkać się z chłopcem, który ją zastąpi.

W 1928 r. firma Gerber zdecydowała się ogłosić konkurs, który miał wyłonić twarz marki i reklamować produkty skierowane do dzieci. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć, wybrano niedokończony szkic Dorothy Hope Smith, która rok wcześniej narysowała córeczkę swoich przyjaciół – Ann. Szkic, chociaż niedokończony, przekazała rodzicom dziewczynki, a Ci zgłosili go do konkursu i wygrali.

Ann Turner Cook stała się oficjalnie twarzą marki w 1931 roku. Dzisiaj ma 93 lata i całkiem ciekawy życiorys. Była nauczycielką języka angielskiego, a nikt nie domyślał się nawet, że ma doczynienia z jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na świecie. Gdy wyszło to na jaw, zainteresowało się nią wiele mediów. Tym większy było zaskoczenie, że łagodna i radosna twarz dziewczynki z rysunku, to nie tylko twarz dzisiejszej nauczycielki języka angielskiego, ale również znanej… autorki kryminałów! Ann Turner Cook napisała m.in. "Shadow Over Cedar Key: A Brandy O'Bannon Mysteryi" i "Homosassa Shadows: A Brandy O'Bannon Mystery".

DEON.PL POLECA

Twarzą Gerbera Ann była przez 87 lat! W 2018 roku postanowiono jednak zorganizować konkurs, który wyłoni nowe dziecko. Ku zaskoczeniu wielu osób, podjęto decyzję, że Ann zastąpi Lucas – chłopiec z Zespołem Downa. Wiadomość ta spotkała się z wielką radością i zainteresowaniem na całym świecie. Lucas "pokonał" w konkursie 140 tys. innych dzieci, a jego rodzice otrzymali 50 tys. dolarów, które przeznaczą na naukę ich syna.

Jak zdradzili organizatorzy Ann Turner Cook była w jury, które wybierało nowa twarz Gerbera. Lucas był więc i jej wyborem. Kobieta bardzo chciała się też z nim spotkać, jeśli byłaby taka możliwość. Ich spotkanie zorganizowano, a wspólne zdjęcie bije rekordy popularności.

 

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Dawna twarz Gerbera spotkała się z nową. Zdjęcie 93-latki i chłopca z Zespołem Downa bije rekordy popularności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.