Chcecie wzrosnąć w małżeństwie i pokonać trudności? Wypróbujcie aplikację „Rodzina Rodzin”

Chcecie wzrosnąć w małżeństwie i pokonać trudności? Wypróbujcie aplikację „Rodzina Rodzin”
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Stowarzyszenie Apostolskie Rodzina Rodzin rozpoczęło realizację projektu, którego celem jest stworzenie zestawu materiałów multimedialnych służących wzmacnianiu polskich małżeństw i rodzin. Ogólnopolski projekt „Rodzina Rodzin” jest realizowany w ramach kampanii „Po pierwsze Rodzina!”, finansowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt „Rodzina Rodzin” stanowi część długofalowej, wieloletniej pracy stowarzyszenia na rzecz polskich rodzin. Multimedialne innowacyjne narzędzia, odpowiadające na potrzeby młodego pokolenia spędzającego coraz więcej czasu w wirtualnej rzeczywistości, mają dotrzeć do młodych ludzi z treściami prorodzinnymi, edukacyjnymi i społecznościowymi. Będą one wykorzystywane w pracy poradni rodzinnej, która funkcjonuje od 2014 roku, w celu wzmacniania polskich rodzin.

Cel aplikacji dla małżonków

Celem projektu „Rodzina Rodzin” jest wyposażenie małżonków i rodziców w nowoczesne i praktyczne narzędzia, służące kształtowaniu dobrostanu małżeństw i rodzin. Mają one ułatwiać dokonanie zmian i polepszenia sytuacji w rodzinach, przygotowując do radzenia sobie z trudnościami. Mają też służyć wzmacnianiu rodzin jako najlepszego środowiska opiekuńczo-wychowawczego dla dzieci poprzez odpowiednie działania informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe.

Projekt Rodzina Rodzin ma charakter multimedialny i opiera się na trzech różnych narzędziach komunikacyjnych: darmowej aplikacji mobilnej, videopodcastach oraz podcastach audio. Materiały multimedialne pozwolą na nieograniczone w miejscu i czasie oddziaływanie przez długi okres, również po zakończeniu konkursu.

DEON.PL POLECA

Wszyscy użytkownicy tych narzędzi, stworzonych w ramach projektu, będą mogli z nich skorzystać i ewentualnie do nich powracać w dowolnym momencie swojego życia. Materiały mają stanowić alternatywę dla treści, które dominują w przestrzeni wirtualnej a często zagrażają trwałości małżeństw oraz całych rodzin.

Darmowa aplikacja mobilna na smartfony i tablety – „Rodzina Rodzin” – będzie zachęcała do systematycznej pracy. Aplikacja będzie zbudowana z trzech głównych działów edukacyjno-informacyjnych: ŹRÓDŁO, INSPIRACJA, WIĘŹ.

Użytkownik aplikacji w ciągu 21 dni rozwoju będzie mógł korzystać z szeregu instrumentów i rozwijających jego samego, jego więzi małżeńskie oraz rodzinne. Przechodząc kolejne etapy aplikacji, użytkownik spotka się z konkretnymi propozycjami rozwoju m.in. w formie coachingu, poradników, testów. Wszystkie ona mają stanowić inspirację dla praktycznego wykorzystania w życiu codziennym.

Wszelkie informacje dostępne na stronie rodzinarodzin.pl

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chcecie wzrosnąć w małżeństwie i pokonać trudności? Wypróbujcie aplikację „Rodzina Rodzin”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.