W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie!

W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie!
(fot.aj)
3 lata temu
Redakcja DEON.pl

O  tym, że w życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ, opowiedzą nam tym razem Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik. Liczba miejsc (niestety) jest ograniczona. Czekamy na wasze zgłoszenia.

Przy okazji posłuchamy, dlaczego grzesznicy są w Kościele mile widziani, poszukamy odpowiedzi na naprawdę ważne pytania i zainspirujemy się do życia pełnią życia!

Ksiądz, kawaler, mąż i ojciec

Trzy nietuzinkowe osoby. Trzy osobowości. Trzy perspektywy. Ksiądz, kawaler oraz mąż i ojciec. Każdy z nich przez 15 minut będzie nas przekonywać, że w życiu warto widzieć #COŚWIĘCEJ niż czubek własnego nosa, że w życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ niż o sukces i samorealizację i że jeśli uda nam się zobaczyć #COŚWIĘCEJ, to odkryjemy rzeczywistości, o których wcześniej nie mieliśmy odwagi nawet marzyć. A na koniec będzie też czas na zadawanie pytań i spokojną rozmowę.

KIEDY? 

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia (wtorek), o godzinie 18:00, przy ul. Kopernika 26, w Studiu Inigo, w Krakowie. Możecie wziąć w nim udział za okazaniem zaproszenia.

JAK ZDOBYĆ ZAPROSZENIE?

1) Wyślij e-mail na adres coswiecej[at]deon.pl (coswiecej@deon.pl)

2) Po uzyskaniu potwierdzenia, odbierz zaproszenie w księgarni wydawnictwa WAM, przy ul. Kopernika 26 w Krakowie

Czekamy na wasze zgłoszenia. Fajnie będzie znowu spotkać się "w realu"! :) 

Naszymi gośćmi będą: 

  • Piotr Żyłka - wychowanek dominikanów i wspólnoty z Taizé, współpracownik jezuitów, redaktor naczelny DEON.pl. W książkach rozmawia z Bożymi szaleńcami (s. Małgorzata Chmielewska, ks. Jan Kaczkowski). A oni mówią mu jak żyć na pełnej petardzie i do tego cholernie szczęśliwie. Dzięki nim razem z przyjaciółmi zainicjował Zupę na Plantach.
  • Grzegorz Kramer - jezuita, proboszcz, bloger. Twierdzi, że Bóg jest dobry i że da się za to zabić. Po jego medialnych wypowiedziach zwykle rozlewa się morze "katohejtu". Autor książek "Męskie serce. Z dziennika banity" i "Bóg jest dobry".
  • Łukasz Wojtusik - dziennikarz radia TOK FM. Ma super żonę, dwóch synów, dużo czyta, zbiera ikony, a gdy jest za głośno, jedzie do Tyńca. Albo na Camino. Autor rozmów z o. Leonem Knabitem OSB "Dusza z ciała wyleciała".

*

We wtorkowy wieczór opowiedzą, o jakie #COŚ WIĘCEJ chodzi w ich życiu. 

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych? Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka odpowiedzieli ostatnio na te i inne pytania w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem i tak powstała książka "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani". Są kontrowersyjni. Prowokują do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach trudnych, choć nie zawsze jest to mile widziane. Ale jedno jest pewne - kochają Kościół. Znaleźli w nim swoje miejsce i są w stanie wiele dla niego zrobić.

W czasie spotkania będzie możliwość kupienia książki i otrzymania autografów.

Niżej znajdziecie fragment z rozmowy łobuzów:

Piotrek Żyłka: To było dla mnie jedno z ważniejszych odkryć duchowych. Jeśli wiara jest niechwiejna, ktoś udaje mistrza wiary, buduje w ten sposób zafałszowany obraz siebie. Udawanie "jestem mocny" karmi nasze lęki. Zaczynam się wtedy bać konfrontacji z tym, co inne, ponieważ ono bardzo łatwo może zburzyć misternie zbudowany ołtarz "pewnych i niepodważalnych" wierzeń i przekonań. Zwątpienie, porażki, kryzysy i to, że się nie okłamujemy, gdy przychodzą, może nam dość paradoksalnie dawać siłę. Może budować.

Łukasz Wojtusik: Grześku, czy zakonnik powinien być w swej wierze niezachwiany, mocny? Często na blogu piszesz o swoich słabościach.

Grzegorz Kramer: Mamy taki stereotyp: jeśli jesteś księdzem, powinieneś mocno wierzyć i znać odpowiedzi na wszystkie pytania egzystencjalne! Z mojego doświadczenia wynika, że gdy zaczniesz ludziom pokazywać swoje wątpliwości, mówiąc językiem ks. Halíka, swoją chwiejność, to oni nie będą przerażeni. Może na początku stwierdzą, że skoro wątpisz, niewiele możesz im dać. Potem często okazuje się, że twoje świadectwo słabej wiary jest dla nich siłą. Dzięki temu mogą znaleźć kogoś, kto nie spogląda na nich karcącym wzrokiem, tylko idzie obok podobną ścieżką, tak jak oni został ochrzczony, wierzy w Boga, ale czasami może się razem z nimi zatrzymać i powiedzieć uczciwie: "Nie wiem". Czytaj więcej >>

*

Dlaczego #COŚ WIĘCEJ?

Nie ma się co oszukiwać. Na co dzień funkcjonujemy w rzeczywistości, która często zmusza nas do koszmarnie szybkiego działania. Ciągle brakuje nam czasu. Bo w pracy trzeba uzyskać maksymalne wyniki, bo w domu jest tyle do zrobienia, że nie wiemy od czego zacząć, bo ze wszystkich stron jesteśmy przekonywani, że musimy każdego dnia osiągnąć jeszcze więcej i jeszcze wyżej stawiać sobie poprzeczkę, żeby być naprawdę szczęśliwymi.

No i jeszcze ten Internet. Kiedy już mamy wolną chwilę, chcemy odpocząć, przeczytać albo posłuchać czegoś ciekawego, to jesteśmy zalewani informacjami i materiałami, które robią nam jeszcze większą sieczkę w głowie i sprawiają, że ślizgamy się po powierzchni.

Ale gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś tu nie gra. Patrzymy na świat dookoła, na samych siebie i podskórnie czujemy, że życie nie może kończyć się na nieustannej gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co.

Czujecie o co chodzi? Prawda?

My też to czujemy. I nie do końca się nam to podoba. Ale nie mamy zamiaru marudzić i narzekać. Dlatego ruszyliśmy z nowym projektem. Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia!

TUTAJ >> znajdziecie materiały i nagrania z pierwszego spotkania "W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ". Naszymi gośćmi byli: Janina Ochojska, s. Anna Bałchan i Włodek Markowicz. 

PS: A to trailer pierwszej odsłony W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ

Już w tym tygodniu internetowa premiera naszego nowego projektu. Spotkaliśmy się kilka tygodni temu w Krakowie. Wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka. Teraz wszyscy będziecie mogli zobaczyć, jak to wyglądało. Genialni goście, inspirujące przemowy i poruszające historie. Wszystko po to, by na nowo odkryć, że w życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ

Opublikowany przez DEON.pl na 9 października 2017
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

W życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ - kolejne spotkanie. Chodźcie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.