5 wyjątkowych gości, 3 niezwykłe spotkania. Zapraszamy na urodziny DEON.pl

5 wyjątkowych gości, 3 niezwykłe spotkania. Zapraszamy na urodziny DEON.pl
fot. DEON.pl
Redakcja DEON.pl

Abp Grzegorz Ryś, Włodek Markowicz, Tomasz Krzyżak, bp Piotr Jarecki i Tomasz Nowak OP będą gośćmi naszych spotkań live, na które już dziś Was zapraszamy. Urodziny naszego portalu to doskonały pretekst, aby spotkać się z Wami i poruszyć naprawdę ważne tematy.

11 lat temu, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, wystartował portal DEON.pl. Przez cały ten czas staramy się z pasją realizować nasze motto: "Przybliżać Kościół światu i świat Kościołowi".

Dbając o bezpieczeństwo naszych czytelników w tym wyjątkowym czasie, wszystkie spotkania, jakie zaplanowaliśmy, odbędą się za pośrednictwem transmisji live. Do udziału w nich już teraz serdecznie zapraszamy.

Co Was czeka w nadchodzącym tygodniu?


Środa, 16 września, godz. 18:00 / Przybliżamy Kościół światu

"Obudzić proroków" - spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem

fot. Wydawnictwo WAMfot. Wydawnictwo WAM

"Kryzys prorocki to chyba największe wyzwanie naszych czasów" - diagnozuje biskup Piotr Jarecki. Mamy być prorokami, ale boimy się mówić prawdę, żeby nie stracić czegoś z rzeczy doczesnych i nie zostać wytrąconymi z codziennej wygody. Boimy się iść do tych środowisk, z którymi nam nie po drodze, dlatego zamiast głosić Jezusa, to tylko krytykujemy.

"Chrystus nie powołał Kościoła dla niego samego, tylko po to, by był ośrodkiem przekształcania świata. Robimy to?" - pyta biskup w rozmowie z Tomaszem Krzyżakiem.

Jak pokonać lęk przed obcymi, ale i przed naszymi braćmi? Czy umiemy przyjmować miłosierdzie i je dawać innym, tak, żeby skruszyć serca z kamienia? Gdzie znaleźć prawdziwych proroków i jak ich obudzić? I dlaczego autentycznie przeżywana Ewangelia jest rewolucyjna?

O tych tematach porozmawiamy z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem, autorami książki "Obudzić proroków". Spotkanie poprowadzi Karol Kleczka.


Czwartek, 17 września, godz. 18:00

Msza święta w intencji portalu DEON.pl i czytelników - przewodniczy abp Grzegorz Ryś

fot. Archidiecezja łódzkafot. Archidiecezja łódzka

17 września o godzinie 18:00 spotkamy się na Eucharystii on-line, którą odprawi abp Grzegorz Ryś. Będziemy chcieli nakarmić się Słowem, wsłuchiwać się w nie i szukać w nim inspiracji i zapału do działania na kolejny rok. Wspólnie pomodlimy się za całą przestrzeń, jaką tworzymy wokół DEON.pl - czyli za naszych Czytelników, współpracowników i za zespół redakcyjny.


Piątek, 18 września, godz. 18:00 / Przybliżamy świat Kościołowi

Spotkanie lekko i mocno stronniczych - Włodek Markowicz i Tomasz Nowak OP


Na deser w piątkowe popołudnie zapraszamy Was na spotkanie równocześnie lekko i mocno stronnicze. Jak to możliwe? 18 września o 18:00 naszymi gośćmi będą Włodek Markowicz (który razem z Karolem Paciorkiem tworzy kanał Lekko Stronniczy) i Tomasz Nowak OP (od niedawna razem z Adamem Szustakiem OP współtworzy program Mocno Stronniczy).

Zastanawiacie się jaki będzie efekt przecięcia się ich dróg? My też jesteśmy ciekawi! Rozmowę zderzających się stronniczych światów poprowadzi nasz redaktor naczelny Piotr Żyłka.

***

Wszystkie spotkania odbędą się w naszej formule DEON Live Stream i będą transmitowane on-line na naszym profilu facebookowym @portalDEON oraz kanale DEON Live [YouTube].

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

5 wyjątkowych gości, 3 niezwykłe spotkania. Zapraszamy na urodziny DEON.pl
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.