Dlaczego Kościół źle postrzega mieszkanie przed ślubem? Ksiądz wyjaśnia

Dlaczego Kościół źle postrzega mieszkanie przed ślubem? Ksiądz wyjaśnia
Fot. BÓGowscy / YouTube.com
YouTube.com / Deon.pl / tk

- Kościół katolicki chce podkreślić, że małżeństwo jest sakramentem i ma przede wszystkim rozpocząć nowy etap w życiu – mówi ks. Oskar Nejman w kolejnym odcinku „Sex project” na kanale BÓGowscy.

- Czy mieszkanie przed ślubem i po ślubie cokolwiek zmienia? Tylko tyle, że wytraciliśmy się czy mieliśmy gości. Mieszkanie po ślubie nic nie zmienia po zawarciu małżeństwa (jeżeli mieszkaliśmy ze sobą wcześniej - przyp. red.). Kościół katolicki chce podkreślić, że małżeństwo jest sakramentem i ma przede wszystkim rozpocząć nowy etap w życiu – mówi ks. Oskar Nejman, kapłan z Poznania.

DEON.PL POLECA

Czemu mieszkanie przed ślubem jest źle odbierane w Kościele, skoro nie uprawia się seksu? – Chodzi o to, że możemy być zgorszeniem dla innych. Samo mieszkanie ze sobą nie jest grzechem, ale kiedy np. stoi mężczyzna i kobieta i nie czują do siebie pociągu, a mają się ku sobie, to są chorzy – wyjaśnia duchowny.

– Naturalne jest, że ludzie czują pociąg do siebie nawzajem. W tej sytuacji mieszkanie ze sobą daje większą możliwość kochania się – dodaje ks. Nejman.

Źródło: YouTube.com / Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Galindo, Owen F. Cummings

Nasze myślenie o sferze duchowej i cielesnej często pełne jest uproszczeń i sprzeczności. Albo skupiamy się nadmiernie na tym, co duchowe, wypierając potrzeby fizyczne, albo całkowicie wyłączamy Boga ze sfery związanej z naszą seksualnością, uznając,...

Skomentuj artykuł

Dlaczego Kościół źle postrzega mieszkanie przed ślubem? Ksiądz wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.