Koncert dla małego Leo. Kup bilet i pomóż chłopcu chodzić

Koncert dla małego Leo. Kup bilet i pomóż chłopcu chodzić
(fot. siepomaga.pl/leo-tracz)
10 miesięcy temu
facebook.com / pp

"Uratujmy nóżkę Leo!" to zorganizowany przez grupę artystów koncert charytatywny, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na operację małego chłopca.

Leo Tracz ma zaledwie kilka miesięcy a już czeka go bardzo poważna operacja. "Leo nie ma kości w swojej prawej nóżce… Urodził się bez kości strzałkowej. Nóżka jest przez to bardzo krótka i podwinięta, nie ma też prawidłowo wykształconej stópki. Hemimelia strzałkowa to bardzo rzadka wada, zdarzająca się raz na kilkaset tysięcy urodzeń" - czytamy na stronie siepomaga, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca. 

Rodzice malucha wspominają, że postawienie diagnozy trwało bardzo długo. "Lekarze podejrzewali nawet łamliwość kości, bardzo niebezpieczną chorobę. Nie da się opisać, ile stresu i strachu wtedy przeżyliśmy. Podpowiedź, co dolega naszemu synkowi, przyszła z nieoczekiwanego miejsca. Często wspieraliśmy zbiórki dzieci na Siepomaga. Nie sądziliśmy, że kiedyś sami znajdziemy się wśród rodziców proszących o ratunek… Dostaliśmy wiadomość, że dziewczynka, której kiedyś pomogliśmy, ma zbiórkę na kolejną operację. Okazało się, że ma wadę bardzo podobną jak nasz synek" - wspominają. 

Gdy udało się postawić diagnozę rodzice dowiedzieli się, że w leczeniu takich wad specjalizuje się światowej sławy ortopeda – dr Dror Paley. Jego zdaniem,istnieje aż 98%-99% szans na uzyskanie przez Leo pełnej sprawności. 

"Przed naszym synkiem kilka skomplikowanych operacji, długie leczenie i rehabilitacja. Pierwsza operacja, polegająca na rekonstrukcji kości stopy i jej stabilizacji, odbędzie się, gdy Leo będzie miał około 18 miesięcy; następna - pół roku po niej. Potem kolejne, m.in. wydłużanie kości piszczelowej. Wiemy, że będzie to proces długi i kosztowny" - podkreślają rodzice Leo. Faktycznie, operację wiążą się z dużymi kosztami, do zebrania pozostało im jeszcze prawie 300 tys. zł. 

Z pomocą przyszła im grupa artystów, który postanowili zorganizować koncert charytatywny dla Leo. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną w całości przekazane na leczenie chłopca. 

Koncert pod hasłem "Uratujmy nóżkę Leo!" rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.00. Będzie można obejrzeć go online. 


-> link do wydarzenia: Koncert Disneyowski dla Superleo ! // LIVE Online //

-> bilety dostępne są tutaj

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

Koncert dla małego Leo. Kup bilet i pomóż chłopcu chodzić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.